Екс-директора "Укрспирту" та його спільників підозрюють у підготовці до замаху на Авакова та вбивстві людини

У Румунії затримали колишнього директора державного підприємства “Укрспирт” Михайла Лабутіна. В Україні перед тим провели 60 одночасних обшуків – затримали шістьох його спільників. Усіх їх підозрюють в організації злочинної групи, яка вбила людину, а також готувала замахи на життя, в тому числі й на міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Про це повідомила прес-секретар Генпрокуратури Лариса Сарган.

“19.12.2017 одночасно проведено понад 60 обшуків у різних регіонах України та затримано шістьох активних учасників злочинної організації. Керівника злочинної організації, яким є колишній директор ДП “Укрспирт”, затримано на території Румунії, куди направлено запит щодо його екстрадиції в Україну для притягнення до кримінальної відповідальності. В задоволенні апеляції затриманого на застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на час проведення екстрадиційної процедури судом м. Сучава (Румунія), відмовлено. Встановлено, що ця ж особа підозрюється у розтраті грошових коштів вказаного державного підприємства на загальну суму понад 261 млн грн та вчиненні інших злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 345 і ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 366 КК України. Ще одного організатора вказаного злочинного утворення оголошено у міжнародний розшук”, – уточнила Сарган.

Шістьом затриманих в Україні суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави.

“За результатами розслідування встановлено, що учасники злочинної організації вчинили низку тяжких та особливо тяжких злочинів на території м. Києва, серед яких: умисне вбивство 30.05.2017 радника директора ДП “Укрспирт”; замах на умисне вбивство 29.03.2017 заступника керівника ДП “Укрспирт”; замах на умисне вбивство 01.05.2017 президента однієї із спортивних федерацій, з використанням протипіхотної міни; замах на умисне вбивство 23.06.2017 приватного підприємця, з використанням саморобного вибухового пристрою. Крім того, встановлено, що учасники зазначеної злочинної організації планували вчинення умисних вбивств інших осіб, серед яких і міністра внутрішніх справ України Авакова А.Б.”, – зазначила Сарган.

У кримінальному провадженні триває проведення комплексну слідчих, розшукових та інших процесуальних дій, що спрямовані на встановлення всіх учасників цієї злочинної організації та притягнення їх до кримінальної відповідальності.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Головна військова прокуратура ГПУ. Досудове розслідування проводить Головне слідче управління Нацполіції.

Нагадаємо, вранці 30 травня 2017 року на вулиці Михайла Гришка у Києві невідомий із автомобіля “Ауді” червоного кольору розстріляв помічника директора державного концерну “Укрспирт” та його колишнього директора Віктора Панкова. Cвідок убивства повідомив про те, що вбивця вчинив 3-4 постріли впритул, а на швидку допомогу довелося чекати близько 15 хвилин. За його словами, до прибуття медиків поранений ще був живий. 

Наприкінці 2017 року поліція затримала підозрюваних у вбивстві і скоєнні низки замахів на бізнесменів в Києві.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>