Екс-прем'єр Молдови Філат засуджений до 9 років ув'язнення


Суд у Кишиневі засудив колишнього прем’єр-міністра Молдови Влада Філата загалом до 9 років ув’язнення.

Про це інформує interfax.com.ua.

У понеділок суд ухвалив вирок В.Філату за двома статтями. За однією статтею він отримав вісім років, а за іншою – дев’ять років.

Тим часом держобвинувачення наполягало на тому, щоб В.Філат був засуджений до 19 років ув’язнення.

Екс-прем’єра Молдови звинуватили у співучасті в крадіжці грошей з банківської системи.

Також суд постановив позбавити В. Філата державної нагороди – Ордена Республіки.

Засуджений заплатить штраф у розмірі 60 тис. леїв і не зможе обіймати державні посади протягом п’яти років.

Колишній прем’єр В.Філат, відправлений у відставку через корупцію, був затриманий 15 жовтня 2015 року в будівлі парламенту.

Незадовго до цього депутати на вимогу генерального прокурора позбавили В. Філата депутатської недоторканності. Екс-прем’єра звинуватили в пасивній корупції та отриманні вигоди з впливу. Підставою для відкриття справи стала з’явлення із зізнанням бізнесмена Ілана Шора. Той розповів, що В.Філат вимагав у нього гроші, речі та послуги на сотні мільйонів доларів.

Колишній голова ЛДПМ був затриманий відразу після голосування в парламенті, коли його позбавили депутатської недоторканності.

Спочатку В. Філата затримали на 72 години, а пізніше взяли під арешт.

Через кілька днів в офісі ЛДПМ, в одному з будинків В. Філата і в будинку його батьків провели обшуки. Прокурори вилучили документи, пов’язані з незаконними операціями в Banca de Economii, Banca Sociala і Unibank. Також під час обшуків виявили записи, які доводять, що за деякими політиками велося стеження. Низка документів зберігалася під грифом “секретно”. Також слідчі знайшли банківські карти, цифрові носії і дорогий годинник вартістю в сотні тисяч леїв. На п’ять дорогих машин В. Філата було накладено арешт.

Рішення суду першої інстанції може бути оскаржене в апеляційному суді.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>