Епіфаній терміново скликає синод ПЦУ: що вібувається – подробиці

Синод відбудеться 24 травня / фото УНІАН

Про це в інтерв’ю ВВС News Україна розповів предстоятель ПЦУ, митрополит Епіфаній.

“Так, ми плануємо 24-го провести засідання Священного синоду”, – розповів він.

Читайте такожЦерковний скандал в Україні: Епіфаній відповів на вимоги та ультиматуми Філарета

“Загалом на Священному синоді буде обговорюватися загальний стан справ в нашій церкві і, можливо, буде дана оцінка тим діям, які до цього часу були звершені”, – додав Епіфаній.

Він також додав, що на синоді не планують розглядати зміни до статуту, або відправку Філарета на покій, про що заявляв сам патріарх.

“Навпаки, я як предстоятель, захищав патріарха Філарета. І завдяки моїй позиції йому залишили місто Київ і все те, чим він керує зараз. Тому говорити про те, що хтось хотів відправити його на спокій – це відверта неправда”, – сказав Епіфаній.

Як повідомляв УНІАН, патріарх Філарет заявив, що на першому засіданні синоду ПЦУ його нібито хотіли відправити “на спокій”, тобто усунути від справ. Він також вважає, що така спроба планується знову. Філарет наполягає, що Українська православна церква Київського  патріархату ще існує – і її треба зберегти, а потім домогтися визнання Української церкви патріархатом.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>