Ердоган назвав вигідні для себе результати референдуму "перемогою Туреччини"

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, який просував внесення змін до конституції задля розширення своїх повноважень, назвав підсумки історичного референдуму, який відбувся 16 квітня, перемогою “кожного, хто проголосував “за” і “проти”.

Про це повідомляє державне інформаційне агентство Туреччини Анадолу.

“Це перемога всієї Туреччини, площею в 780 тис. Кв км – всіх 80 млн громадян, що населяють 81 провінцію країни”, — сказав турецький президент.

За словами Ердогана, Туреччина в силах протистояти будь-яким викликам і криз поки мають місце прихильність принципам демократії і волі народу.

“Наочним прикладом стало запобігання спроби перевороту 15 липня 2016 року”, — навів приклад Ердоган.

Очільник Туреччини вважає, що референдум 16 квітня — доказ рішучості народу “визначати свою долю, майбутнє країни”.

Він зазначив, що громадяни Туреччини, які проживають за кордоном, є невід’ємною частиною цієї перемоги. “Чекаємо від країн-союзниць зусиль у спільній боротьбі з тероризмом”, — додав Ердоган.

При цьому президент Туреччини закликав всі сторони визнати підсумки голосування, відмовитися від непотрібних дискусій і прагнути до нових досягнень.

Між іншим, Ердоган уже отримав привітання щодо результатів референдуму стосовно конституційних реформ від президента Азербайджану Ільхама Алієва, ємір Катару шейх Тамім бин Хамад ат-Тани, президент Ісламської республіки Пакистан Мамнум Хусейн, а також президент Палестини Махмуд Аббас.

Нагадаємо, 16 квітня в Туреччині відбувся референдум щодо внесення змін до Конституції, які значно розширюють повноваження президента країни. За останніми даними, опрацьовано 99,97% бюлетенів, 51,18% голосів було віддано “за” внесення змін, натомість 48,82% — “проти”.

Голова Центральної виборчої комісії Туреччини Сади Гювен підтвердив, що більшість тих, хто проголосував на референдумі, висловилися за зміну конституції.

У відповідь на це у чотирьох районах Стамбула незгодні із результатами референдуму вийшли на вулиці з каструлями і сковорідками, висловлюючи свій протест. У той же час найбільша турецька опозиційна Республіканська народна партія буде вимагати перерахунку понад 60% голосів. Заступник голови партії Ердал Аксунгер заявив про масові фальсифікації під час референдуму.


© Reuters

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>