Жодний Будапештський меморандум не може нас захистити, лише Збройні сили України – Порошенко

Захист суверенітету, відновлення територіальної цілісності та контролю над державним кордоном та повага до Збройних Сил України — це ті позиції, від яких немає права відхилитись нинішня влада під час переговорів в Нормандському форматі. 

Про це в ефірі “Прямого” заявив П’ятий президент України Петро Порошенко.

“Я не розумію, про які межі компромісу ведуть українські учасники цих переговорів. По-перше, ще одна рекомендація для всіх — не треба завищувати очікування від результатів зустрічі в Нормандському форматі 9 грудня. Ці завищені очікування, на яких хтось намагається грати політтехнологічно — це небезпечно, друзі, це не шоу, і це не 95 Квартал. Коли ти притиснутий обставинами, вимушений будеш за будь-яку ціну, хоч щось привезти з Парижа, на кону може стояти суверенітет, національні інтереси, перспективи членства в ЄС, перспективи членства в НАТО. Цими перспективами, як і Україною, торгувати не можна! Це за межами можливих компромісів”, – заявив Порошенко.

Також президент нагадав, що “ми точно маємо реалізувати позицію, що була досягнута 2015 року — створити окрему підгрупу в Тристоронній контактній групі, що стосується державного кордону. Без абсолютно прозорої позиції, що без перекриття кордону українськими прикордонниками в перший день проведення виборів. Або, що ще буде краще — взяття під контроль миротворцями кордону ще до початку виборчого процесу. Є абсолютною умовою проведення вільного волевиявлення громадян — це зробити не можливо, якщо кордон не буде перекритий”.

Порошенко зауважив, що “є ініціатива — провести вибори після деокупації. Я гаряче підтримую такі ініціативи. Вважаю, що вони повністю відповідають Мінським угодам. Саме на цих позиціях я наполегливо раджу стояти й захищати, так само, як ми сьогодні захищаємо суверенітет і територіальну цілісність України”.

“І останнє — не знижуйте увагу, повагу і піклування про українські Збройні сили. Це єдиний гарант нашого суверенітету і нашої територіальної цілісності. До повноправного членства в НАТО, жодний Будапештський меморандум не може нас захистити, лише Збройні сили України”, —- наголосив Порошенко.

Нагадаємо,  П`ятий президент України Петро Порошенко, що зараз перебувєа на конгресі Європейської народної партії у хорватській столиці Загребі, заявив, що “Європейська солідарність” є важливим та авторитетним членом європейської родини.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>