Завод, котрий працюватиме на український футбол

У Київській області запущений перший в країні завод по виробництву штучного покриття для футбольних полів та майданчиків, який повністю належить Федерації футболу України і працює під назвою ТОВ ФФУ Продакшн. На відкритті підприємства побував кореспондент «Голос України».

–  Це вперше в світовому футболі, коли у національної асоціації є власне сучасне виробництво полів, – повідомив президент ФФУ, народний депутат України Андрій Павелко (на знімку) на церемонії відкриття заводу, який розташований біля села Мартусівка Бориспільського району Київської області.

       

Він підкреслив, що для будівництва цього заводу не було витрачено жодної гривні з державного бюджету та не залучалися кредитні кошти. Цей проект реалізований завдяки співпраці ФФУ з ФІФА та УЄФА та з партнерами федерації. Загалом в нього було вкладено близько 10 мільйонів доларів США.

Павелко запевнив, що підприємство щорічно публічно звітуватиме про свою діяльність. Він сподівається, що у майбутньому це виробництво зможе стати прибутковим та працювати навіть для закордону. За його словами, завод вже отримав перші замовлення та цього року в Україні вже будуть встановлені перші поля виробництва ФФУ Продакшн.

Голова Київської обласної держадміністрації Олександр Горган у своєму виступі повідомив, що цей регіон першим зробить заводу замовлення та незабаром в області з’являться перші повнорозмірні футбольні поля. Зокрема, в Обухові, Василькові, Рокитному, Славутичі та Борисполі. Причому в останньому можна буде проводити матчі української Прем’єр-ліги.

Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко відзначив, що тепер місцеві бюджети отримують великі кошти в рамках децентралізації та їх треба спрямовувати, окрім іншого, на розвиток футбольної інфраструктури, бо це найпопулярніша гра в країні.

Кириленко також пожартував, що завод з виробництва штучних полів зможе допомогти флагманам українського футболу «Динамо» та «Шахтарю» пройти швейцарський «Янг Бойз», який свої домашні матчі проводить на штучному покритті.

                                     

                                       

Потужності заводу ФФУ Продакшн складають біля 700 тисяч квадратних метрів покриття на рік, але за потреби їх можна збільшити до двох мільйонів квадратних метрів. Іншими словами підприємство може виробляти за рік близько сотні повнорозмірних полів або понад 700 майданчиків для міні-футболу формату 42 на 22 м.

Технологія виготовлення полів належить німецькій компанії Polytan, яка з 1969 року є одним зі світових лідерів у цій сфері та рекомендована ФІФА. Завод буде працювати на обладнанні компаній Campen Machinery A/S (Данія) та Tufting Machinery Services (Велика Британія). Виробництво є екологічно чистим.

На полях з покриттям Polytan тренуються «Барселона», ПСЖ, «Баварія», «Шальке-04», «Базель». Покриття компанії використовувалося на Олімпійських стадіонах у Лондоні та в Амстердамі, «Стад де Суїсс» у Берні та «Сент Якоб-Парк» у Базелі, на стадіоні BC Place у Ванкувері.

Фото Віктора Перегняка.

«Голос України»

 

window.admixZArr = (window.admixZArr || []);
window.admixZArr.push({ z: ‘3ec6a97c-3a5c-4a7d-bd89-7007da502c43′, ph: ‘admixer_async_828691272′});

Loading…

(function(d,s){
var o=d.createElement(s);
o.async=true;
o.type=”text/javascript”;
o.charset=”utf-8″;
if (location.protocol == “https:”)

{ o.src=”https://js-ru.redtram.com/n4p/0/30/ticker_30325.js”; }
else

{ o.src=”http://js.ru.redtram.com/n4p/0/30/ticker_30325.js”; }
var x=d.getElementsByTagName(s)[0];
x.parentNode.insertBefore(o,x);
})(document,”script”);

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>