"Завтра буде". Пристайко анонсував позитивні новини в справі затриманого в Білорусі журналіста Шаройка – ТСН

У п’ятницю, 4 жовтня, до Житомира прилітає президент Білорусі Олександр Лукашенко, який має зустрітися з президентом України Володимиром Зеленським. Одна з можливих тем переговорів може стосуватися затриманого два роки тому в Білорусі кореспондента “Українського радіо” Павла Шаройка, якого звинуватили в шпигунстві.

На запитання ведучої програми “Право на владу” (канал “1+1″) Наталії Мосейчук, чи може бути в цьому питанні якісь поступки, міністр закордонних справ України Вадим Пристайко відповів так:

“Завтра буде. Поступка. Завтра буде те, про що засоби масової інформації з радістю зможуть повідомити”.

Більше деталей Пристайко не розповів.

Раніше президент Білорусі Олександр Лукашенко розповів, як намагався домовитись із колишнім президентом України Петром Порошенком про взаємне звільнення підозрюваних у шпигунстві білоруса Юрія Політику та українця Павла Шаройка.

“Багато розмов про цих затриманих. Хоча на цю тему я з Порошенком вів розмову. Я йому показую: ось документи: відео, аудіозаписи щодо вашого хлопця. Звання його – полковник. Я Петру Порошенку кажу: слухай, що ти хочеш про нас знати? Я тобі все сам розповім-покажу, документи передам. Навіщо ховатися в посольстві? Це ж негативно впливає на наші відносини”, – зазначив Лукашенко.

За його словами, українська сторона не надала жодних доказів щодо затриманого білоруса Юрія Політики, якого затримала СБУ за підозрою у шпигунстві. Лукашенко зазначив, що вони домовились про взаємне помилування Шаройка та Політики одразу після винесення їм вироків, однак тодішній український президент цього не зробив. Президент Білорусі пояснив, що готовий виконати свої домовленості “хоч завтра” і помилувати Шаройка, якщо з боку України будуть відповідні кроки.

Нагадаємо, у листопаді 2017 року стало відомо про затримання кореспондента “Українського радіо” Павла Шаройка в Білорусі. З’ясувалося, що заарештували його за три тижні до того – 25 жовтня. Тоді ж силовики провели обшук у квартирі, яку він винаймав. 20 листопада представник КДБ Дмитро Побяржин розповів, що Шаройко начебто визнав, що є співробітником кадрового апарату військової розвідки України і працював у Білорусі під прикриттям журналіста.

Офіційні ЗМІ Білорусі також стверджують, що Шаройко працював під керівництвом українського дипломата, видвореного з Білорусі, і що їхнім завданням начебто було вивчати діяльність уряду Білорусі, МЗС, російського посольства і російських військових об’єктів, “заводити і розвивати знайомства, починати або продовжувати отримання інформації від них”. У травні 2018 року Верховний суд Білорусі засудив Шаройка до понад восьми років позбавлення волі.


Відео

Вісім років в’язниці отримав затриманий у Білорусі український журналіст Павло Шаройко

Кореспондента “Українського радіо” співробітники білоруського КДБ затримали наприкінці жовтня. Павло Шаройко начебто визнав, що у Білорусії працював під прикриттям на українську розвідку, дані збирав для Міністерства оборони України. У вітчизняному відомстві усе відкидають. 

Вісім років в'язниці отримав затриманий у Білорусі український журналіст Павло Шаройко

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>