Західні ЗМІ: економіка України розвалюється

Західні ЗМІ: економіка України розвалюється


Журнал Economist пише, що Захід має допомогти Україні, інакше її економіка розвалиться

15 листопада західна преса пише про невтішні перспективи української економіки, сценарії розвитку подій на Донбасі, саміт “Великої двадцятки”, а також про роль Леопольда Захер-Мазоха у розвитку туристичного іміджу Львова.

Колапс економіки не за горами

Українська економіка розвалюється – такий невтішний висновок робить британський тижневик Economist. На думку видання, допомогти мають західні країни, і у значно більших масштабах, ніж досі.

“Окрім військової агресії, Володимир Путін робить усе для того, щоб придушити українську економіку санкціями і блокуванням постачань газу. Відповідь Заходу, незважаючи на великі обіцянки допомогти, була жалюгідною. Якщо швидко не змінити курс, економіка України розвалиться”, – попереджає журнал.

Захід вимагає від України скоротити витрати, але кращим варіантом було би зосередитися на “боргах, фінансовій допомозі та інфраструктурі”, вважає видання. Зокрема, реформи мають бути спрямовані не на зниження витрат, а на залучення інвестицій. Найкращий варіант їхнього спрямування – газовий сектор.

“Гроші можна з користю витратити на встановлення лічильників та заміну бойлерів, що також створить нові робочі місця. Нарощувати видобуток газу також виглядає логічним: за окремими підрахунками, щорічні інвестиції у розмірі 6 млрд доларів допоможуть Україні через 15 років майже повністю забезпечувати себе газом”, – наголошує Economist.

Війська на кордоні. Що далі?

Навіщо Володимиру Путіну нарощувати військові сили на кордоні з Україною та продовжувати підтримку сепаратистів на Донбасі? Сценарії розвитку подій аналізує Financial Times.

Один із імовірних варіантів, який обговорюють західні експерти – це спроба відвоювати коридор аж до самого Криму.

Втім, не всі вважають такі плани реалістичними. “Військові зусилля будуть величезними і, можливо, нереальними для восьми батальйонів, які Росія має на українському кордоні, кажуть скептично налаштовані аналітики. Такий крок, цілком імовірно, спровокує повноцінну війну з Києвом”, – пише видання.

На думку експертів, повноцінної стратегії щодо України у Кремля нема, є лише три основні принципи.

“Перший: як досягти якнайбільше, при цьому не вступивши в повноцінну війну з Україною. Друге: як досягти якнайбільше, не спровокувавши надто серйозну відповідь Заходу. Третє: як досягти якнайбільше без надто великої кількості загиблих з російського боку”, – цитує Financial Times Джонатана Ейяла із британського дослідницького центру Royal United Services Institute.

Саміт G20 та “міцність” західних лідерів

Саміт G20 у Австралії стане випробуванням на міцність для західних лідерів, вважає британська газета Guardian.

Видання іронічно описує заяви австралійського прем’єра Тоні Еббота, який обіцяв розпитати російського президента Володимира Путіна про збитий малайзійський “Боїнг”, а також невдоволення голови британського уряду Девіда Кемерона тим, що пан Путін “припаркував російський флот неподалік від берегів Квінсленду”.

Втім, вважає газета, ані пан Еббот, ані пан Кемерон не здатні погрожувати російському лідерові. Більше за те, їхня риторика на зустрічах із паном Путіним буде значно скромнішою.

“Вибачте, пане Путін, сер. Як щодо України? Ми знаємо, що у вас багато складних проблем удома, але ми були б дуже вдячні, якби ви поставилися до України м’якіше. В іншому разі, ще кільком олігархам доведеться скасувати поїздку на різдвяний шопінг на Бонд-стріт”, – саме такими, як очікує газета, будуть розмови західних лідерів із кремлівським колегою.

“А Путін дивитиметься донизу зі стільця, який австралійці завбачливо зробили вищим, солодко посміхатиметься і розповідатиме, що подумає, що може зробити”, – резюмує Guardian.

Львів та Захер-Мазох

Про те, як Львів використовує свій зв’язок із Леопольдом Захер-Мазохом для залучення туристів, розповідає International New York Times. Відомий письменник 19-го століття народився саме у цьому місті.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>