"Захід не захистив нас від Росії": український генерал висловився … – Обозреватель українською (cатира) (прес

Сполучені Штати і НАТО в цілому хотіли б, щоб українська армія наростила потужність, достатню для захисту власної держави, але вони не зацікавлені в тому, щоб Україна стала країною з потужною армією, яка може скласти конкуренцію арміям країн Європи.

Таку думку “Обозревателю” висловив екс-заступник начальника Генштабу ЗСУ, генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко.

“З одного боку, США і НАТО хотіли б, щоб ми наростили потенціал і захищалися, але з іншого боку, не настільки, щоб ми стали потужною державою і конкурентом в Європі. З їхньої точки зору, повинен бути якийсь баланс”, – зауважив генерал.

Він також упевнений, що на Заході повинні розуміти: оскільки в Україні йде війна, в результаті агресії сусідньої держави вона втратила частину своїх територій, і “вони не захистили нас від цього”, отже, Україна має право робити самостійні кроки з протидії агресії, зокрема, власними силами нарощувати військову міць.

У цьому контексті Романенко запевнив: незважаючи на те, що економіку України і її військово-промисловий комплекс не можна назвати розвиненими, тим не менш, “у нас є добре розроблені напрямки, є серйозні можливості” в плані виробництва летального озброєння.

“Ви хочете сказати, що, через якийсь час, питання про надання Україні летальної зброї втратить свою актуальність?” – запитав “Обозреватель”. “Ні, так сказати не можна, тому що жодна країна в світі не може забезпечити себе всім необхідним сучасним озброєнням. Наприклад, нам потрібна ракетна і противоракетна зброя, нам потрібні сучасні літальні апарати і системи протиповітряної оборони. Це вимагає серйозних коштів, часу і дуже великих організаційних зусиль у військовій науці для досягнення цієї мети”, – відповів Романенко.

Як писав “Обозреватель”, раніше Ігор Романенко заявив: рішення про надання Україні летального оборонного озброєння не буде ухвалене до тих пір, поки Україна “не уточнить свої позиції щодо перспектив Донбасу”.

Читайте всі новини по темі “Ексклюзив” на сайті “Обозреватель”.

Приєднуйтесь до групи “УкрОбоз” на Facebook, читайте свіжі новини!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>