За перевезення «Бука» на Донбас відповідав колишній російський офіцер Дубинський – Bellingcat

Міжнародна група розслідувачів Bellingcat опублікувала доповідь, у якій встановила, хто контролював перевезення «Бука», з якого на Донбасі збили 2014 року малайзійський «Боїнг-777». Доповідь «Хто такий «Хмурий»: генерал-майор, пов’язаний зі збиттям MH-17», оприлюднили ввечері 15 лютого.

(Доповнено: дещо пізніше Bellingcat оприлюднили свій матеріал і в перекладі російською мовою.)

Автори розслідування ідентифікували росіянина, який відповідав за перевезення ракетного комплексу «Бук». Ним, згідно з результатами розслідування Bellingcat, є відставний російський офіцер Сергій Дубинський із позивним «Хмурий», який раніше воював в Афганістані і Чечні. Під час перебування на окупованій частині Донбасу він виступав під вигаданим прізвищем «Петровський».

“;
//parse XFBML, since it is not nativelly operative onload
if (!fbParse()) {
var c = 0,
FBParseTimer = window.setInterval(function () {
c++;
if (fbParse())
clearInterval(FBParseTimer);
if (c === 20) { //5s max
thisSnippet.innerHTML = “Facebook API unsuccessful to initialize.”;
clearInterval(FBParseTimer);
}
}, 250);
}
}
};
thisSnippet.className = “facebookSnippetProcessed”;
if (d.readyState === “uninitialized” || d.readyState === “loading”)
window.addEventListener(“load”, render);
else //liveblog, ajax
render();
})(document);

«Дубинський є російським ветераном війни, був полковником у липні 2014 року, воював у радянсько-афганській війні, а потім у Чечні, після чого служив у 22-й спеціальній бригаді, пов’язаній із ГРУ, головною структурою, яка займається розвідкою», – мовиться у доповіді Bellingcat.

«Сергія Дубинського підвищили до «рангу» генерал-майора у «ДНР», очевидно, у серпні 2014 року, невдовзі після збиття літака рейсу MH17. Пізніше він переїхав до Росії після видворення з Донецька за підозрою у фінансових злочинах. Зараз Дубинський живе пишним життям за російськими стандартами у тихому селі (хуторі Большой Лог у Ростовській області), проводячи час з родиною, отримуючи задоволення від катання на дорогій машині-баггі», – зазначається у доповіді.

Крім того, Bellingcat повідомив, що 14 лютого передав інший звіт Об’єднаній слідчій групі, яка веде розслідування збиття «Боїнга-777» й до якої входять представники Австралії, Бельгії, Нідерландів, Малайзії та України.

У цьому звіті, який публічно оприлюднювати не будуть, щоб не розкривати дані про конкретних імовірних підозрюваних, експерти Bellingcat направили цій групі інформацію про діяльність 69-ї окремої бригади матеріально-технічного забезпечення Збройних сил Росії, військові якої, за підозрою, брали участь у перевезенні «Бука» до російсько-українського кордону у 2014 році.

Літак «Боїнг-777» «Малайзійських авіаліній», що виконував рейс із Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий над зоною збройного конфлікту на сході України 17 липня 2014 року. Загинули 298 людей – усі, хто перебував на борту.

Міжнародна слідча група під керівництвом прокуратури Нідерландів оголосила перші попередні офіційні підсумки розслідування. У доповіді йдеться про те, що зенітно-ракетна установка «Бук», із якої збили «Боїнг», була доставлена на територію України з Росії. Місце пуску ракети – селище Первомайське, яке перебувало під контролем проросійських сепаратистів. До числа підозрюваних, згідно з доповіддю, входять близько 100 осіб.

У Кремлі заявили, що доповідь не можна вважати «остаточною правдою», а висновки слідчих у Москві назвали «попередніми». У МЗС Росії назвали доповідь «упередженою».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>