За півроку син М.Джемілєва може вийти на волю – захисник

М.Полозов нагадав, що вироком Краснодарського крайового суду Хайсер Джемілєв засуджений до 5 років позбавлення волі в колонії загального режиму і додав, що оскаржить вирок.

“Дворічне перебування під вартою зараховується Хайсеру Джемілєву в рахунок позбавлення волі день за день. Більше того через півроку можливо УДО (умовно-дострокове звільнення – ред.)”, – написав М.Полозов у Twitter.

Захисник також додав, що Росія ще не відповіла на запит про екстрадицію Хайсера Джемілжва на Батьківщину. За його словами, на ухвалення рішення є ще приблизно півтора місяця.

“Враховуючи, що Хайсеру Джемілєву на початку суду загрожувало довічне позбавлення волі, результат процесу – покарання 5 років можна вважати успіхом”, – додав він.

Разом з тим, за словами захисника, поки рано говорити про закінчення справи Джемілєва.

“Попереду апеляція у Верховному суді і його екстрадиція в Україну”, – зазначив М.Полозов.

Нагадаємо, 2 червня присяжні визнали Хайсера Джемілєва винним заподіянні смерті з необережності.

Крім того, Хайсер Джемілєв винен у розкраданні і незаконному зберіганні зброї. На думку присяжних, він заслуговує поблажливості.

Як повідомляв УНН, син народного депутата Мустафи Джемілєва, Хайсер був засуджений в Україні за ненавмисне вбивство на 3 роки і 8 місяців, у Росію був відправлений запит про його екстрадицію.

Нагадаємо, справу сина національного лідера кримських татар Мустафи Джемілєва Хайсера розглядають присяжні. Хайсера Джемілєва затримали 27 травня 2013 року у дворі його будинку у Бахчисараї. Його звинувачують у вбивстві 44-річного будівельника Февзі Едема, який загинув від пострілу у голову.

Міліція відкрила кримінальне провадження за частиною 1 статті 115 Кримінального кодексу (умисне вбивство). У Меджлісі заявляють, що це було вбивство з необережності. Київський районний суд Сімферополя обрав Хайсеру Джемілєву запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Після анексії Криму слідчі органи вирішили розслідувати цю справу заново. У той час Апеляційний суд Києва розцінив дії Хайсера як убивство з необережності і постановив звільнити його з-під варти.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>