За тиждень до виборів в Україні посилили відповідальність за …

За тиждень до виборів в Україні посилили відповідальність за …

Посилити відповідальність за підкуп виборців запропонували ще в квітні. Закон набуде чинності за тиждень до виборів.


vybori (9).JPG

<!–       5 . –>

Президент України Петро Порошенко підписав зміни до Кримінального кодексу про посилення відповідальності за порушення виборчих прав громадян, прийняті Верховною Радою 14 жовтня.

Закон № 1703-VII вводить відповідальність як для тих, хто скуповує голоси, так і для самих виборців.

Виборця, який продав свій голос, штрафуватимуть на суму від 1,7 до 5,1 тис. грн або каратимуть виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк.

Тих, хто підкуповує виборців, будуть карати обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк без права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю також на строк до трьох років.

Також вводиться відповідальність за крадіжку або приховування виборчої скриньки з бюлетенями або протоколу підрахунку голосів. За подібні дії будуть карати позбавленням волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.

Нагадаємо, що введення посилення відповідальності за порушення під час виборів або референдуму ще в квітні 2014 року ініціював Кабінет міністрів України.

Парламентські вибори пройдуть в Україні 26 жовтня.

За матеріалами: DT.UA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>