За три місяці бойовики викрали на Донбасі 500 осіб

За три місяці бойовики викрали на Донбасі 500 осіб

Більшість викрадень здійснюють озброєні бойовики, при цьому жертви найчастіше зазнають немислимих тортур.


подвал заложники

<!– –>

У період з квітня по червень, за даними МВС, в Україні було зафіксовано 500 заяв про викрадення людей. Про це на брифінгу повідомив член дослідницької місії, речник міжнародної правозахисної організації Amnesty International в Україні Богдан Овчарук, передає ЛІГАБізнесІнформ.

“Хоча про всі викрадення немає вичерпної інформації, Міністерство внутрішніх справ повідомило, що в період з квітня по червень 2014 року було задокументовано близько 500 заяв про викрадення”, – сказав Овчарук.

Дещо інші дані наводить місія ООН з прав людини – за останні три місяці вона зафіксувала 222 таких випадки. Але ці цифри продовжують рости.

“Окрім того, Amnesty International зустрілася з різними ініціативними групами самодопомоги, які збирають дані про зростання числа викрадень. Нашій групі надали список з більше ста осіб, яких утримували в полоні. Майже у кожному з цих ста випадків були заяви про тортури… Більшість викрадень здійснюють озброєні сепаратисти, при цьому жертви найчастіше зазнають немислимих тортур. Окрім того, є факти, які вказують і на акти свавілля з боку про-київських військ, але таких, звісно, менше”, – сказав Овчарук.

Нагадаємо, Amnesty International зібрала докази тортур стосовно активістів, демонстрантів і журналістів на сході України протягом останніх трьох місяців, і оприлюднила їх у спеціальному звіті.

Читайте також:

Турчинов розпорядився вжити заходів з безпеки журналістів на південному сході України

ГПУ порушила справи за фактами викрадення журналістів на Донбасі

Amnesty International: Всіх заручників має бути негайно звільнено


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>