Збройна агресія РФ в Україні: У МЗС озвучили втрати і масштаб загрози

Понад 2600 українських військовослужбовців загинули і понад 9000 отримали поранення з початку агресії Російської Федерації в лютому 2014 року. Про це заявляють у Міністерстві закордонних справ України.

«20 лютого 2014 року Російська Федерація почала збройну агресію проти України, окупувавши Автономну республіку Крим та місто Севастополь. Сьогодні ця агресія триває на Донбасі. З моменту початку агресії загинули понад 2600 українських військовослужбовців і понад 9000 отримали поранення. Тільки за останні два місяці 2016 українські позиції були обстріляні більше 2500 разів, в результаті чого 12 військовослужбовців загинули і понад 150 отримали поранення», – йдеться в заяві МЗС, пише tyzhden.ua.

У МЗС підкреслили, що за період агресії під командуванням російських офіцерів на Донбасі була сформована 40-тисячна армія, укомплектована і профінансована російською стороною.

“Ця армія оснащена сучасною російською зброєю: важка артилерія і реактивні системи залпового вогню БМ-21″ Град “,” Торнадо “і ТОС-1″ Буратіно”, засоби шифрованого зв’язку і спостереження (електронні військові комплекси” Ртуть-БМ “,” Шипшина -Аеро “,” Леєр-2 “, 1РД257″ Красуха-4 “), зенітно-ракетні комплекси” Бук “(SA-11 Gadfly),” Стріла “(SA-13 Gopher),” Панцир “(SA-22 Greyhound ). Зараз на озброєнні цієї армії знаходиться близько 470 танків, 870 бронетранспортерів, 450 артилерійських систем, 190 РСЗВ. Росія також використовує такі заборонені види зброї, як ракети з касетної головною частиною (9М55К) і протипіхотні міни (PMN-2, MON-50 ) “, – йдеться в заяві.

В українському зовнішньополітичному відомстві також заявили, що Росія не виконала жодного зі своїх зобов’язань відповідно до Мінської угоди.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>