Зеленський прокоментував бажання Макрона покращити відносини з Росією

Президент Володимир Зеленський впевнений, що президент Франції Еммануель Макрон підтримує суверенітет та територіальну цілісність України. 

Про це він сказав в інтерв’ю німецькому виданню Spiegel Online.

У Зеленського попросили прокоментувати слова Макрона про “смерть мозку” НАТО та його бажання покращити відносини з Москвою. Слова французького президента про Альянс Зеленський коментувати не став: “Я не знаю, як саме він це сформулював. І я не можу коментувати НАТО, бо ми не є членом”. 

“Я адресував йому українську позицію, і він сказав, що, звичайно, ми підтримуємо територіальну цілісність і суверенітет України. Лідери Європи гарантували мені, що санкційна політика збережеться до тих пір, поки ми не повернемо всі наші втрачені території”, – сказав Зеленський.

Нагадаємо, Еммануель Макрон закликав до реформування НАТО, оскільки організація страждає на “смерть мозку”. Президент нарікає, що США демонструють ознаки “повернення спиною до нас”. Про це, мовляв, свідчить раптове рішення президента Дональда Трампа вивести війська з північно-східної Сирії без консультацій із союзниками. Цей крок став неочікуваним для провідних європейських держав НАТО – Франції, Великої Британії та Німеччини – і проклав шлях для Туреччини, іншого члена НАТО, розпочати транскордонну військову операцію, спрямовану проти сил сирійських курдів. Водночас Макрон заперечив нездатність НАТО реагувати на наступ Туреччини і заявив, що настав час Європі перестати діяти як молодший союзник США, коли справа стосується Близького Сходу. 

Раніше президент Франції Еммануель Макрон заявляв, що його країна не зацікавлена в ізоляції Росії. Він казав, що Франція має переглянути відносини з Росією. На його думку, це один із пріоритетів зовнішньої політики країни. Він також вважає, що нові санкції проти Росії “не в наших інтересах”.


Відео

Макрон та Путін обговорили підготовку до проведення зустрічі у “нормандському форматі”

Президенти Франції і Росії напередодні ввечері мали телефону розмову. Говорили передусім про ситуацію в Сирії. На сайті Єлисейського палацу про розмову про Україну лише одне речення, в кінці прес-релізу. Кремлівські ЗМІ наголошують, що дзвінок відбувся за ініціативи французької сторони.  

Макрон та Путін обговорили підготовку до проведення зустрічі у нормандському форматі

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>