Зеленський пропонує люструвати всіх чиновників, які прийшли після Євромайдану. Як відреагували політики

Українські політики різко розкритикували заяву президента Володимира Зеленського, який хоче люструвати всіх високопосадовців, що були при владі після Євромайдану.

Майже одразу після заяви президента в Мережі на його слова відреагували українські політики. Так, своїй сторінці у Facebook наміри Зеленського прокоментував народний депутат від “БПП” Володимир Ар’єв. Нардеп заявив, що “Зеленський хоче люструвати тих, хто повернув Україну на шлях до Європи”.

“Ми люстрували тих, хто повністю здавав Україну російському агресору. Зеленський хоче люструвати тих, хто відбив російського агресора і повернув Україну на шлях до Європи. Він обрав свій вектор руху. Слуга народу, але питання якого саме?”, – написав політик та додав, що Пристайко, якого президент пропонує на посаду глави МЗС теж потрапляє під цю люстрацію.

Колега Ар’єва по партійному списку Ірина Геращенко теж негативно відреагувала на заяву. 

“Пропоную команді президента Зеленського в розширені люстрації піти ще далі. Під люстрацію включити всіх, хто не знає, хто такий Голобородько, хто жодного разу не купував квитки на « 95 квартал», хто не дивився “Сватів”, хто не працював аніматором, хто не голосував за Зе . Зробіть країну разом…”, – пише вона.

Коротко прокоментував на своїй Facebook-сторінці заяву про люстрацію всії чиновників 2014-2019 років ексречник п’ятого президента України Свтяослав Цеголко.

Так само з подивом до запропонованого Зеленським “кадрового очищення” ставиться народний депутат від “Самопомочі” Сергій Кріль.

“Мене люструвати? За що? Зеленський, ви з розуму з‘їхали?”, – написав він у своєму Twitter.

Керівник Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович балотуватиметься в списку кандидатів у народні депутати від партії “Європейська солідарність”  теж переконаний, що Зеленський хоче люструвати тих, хто після Майдану захищав Україну  від російської агресії.

“Нині ми почули про ініціативу президента Зеленського поширити дію цього закону на тих, хто керував Україною після Майдану. Тих хто організував її захист від російської агресії, створював армію та умови для розвитку української культури.  За цю діяльність злочинцями їх назвав Путін, адже через них він втрачав Україну.  Нині, оголошуючи про люстрацію влади 2014-2019 років, услід за Кремлем злочинцями їх намагається представити Зеленський”, – зазначив він.

В команді Зеленського теж прокоментували заяву. Представник президента у Раді Руслан Стефанчук, коментуючи дію закону про люстрацію на прохання Ірини Геращенко заявив, що в разі підтримки ВР законопроекту, він буде поширюватись й на команду президента.

“У нас немає питань, пов’язаних з тим, чи це команда президента, чи це не команда президента. У разі підтримки Верховною Радою цього закону він буде поширюватись на всіх осіб, не залежно від того, в якій команді вони знаходяться. А це вже питання до Верховної Ради, чи буде підтримана ця законодавча ініціатива”, – сказав Стефанчук. 

Нагадаємо, Конституційний суд України розглядає законність ухвалення у 2014 році закону про люстрацію, за яким високопосадовцям часів Віктора Януковича заборонено обіймати посади в органах державної влади. До КСУ із відповідною заявою звернулись 47 народних депутатів від “Опозиційного блоку”. Вони наполягають на скасуванні заборони на обіймання важливих державних посад в Україні протягом десяти років для Віктора Януковича, Уряду та інших високопосадовців; скасуванні заборони на обіймання важливих державних посад в Україні протягом десяти років для суддів, які своїми постановами сприяли утвердженню режиму під час революційних подій 2013-2014 років; скасуванні заборони на обіймання важливих державних посад в Україні протягом 10 років для працівників правоохоронних органів, які працювали на режим під час Євромайдану.

Своє чергою, президент запропоновував на законодавчому рівні внести зміни до ухваленого документу. Володимир Зеленський пропонує додати до переліку президента України, всіх народних депутатів України, голову Верховної Ради, членів Уряду, генерального прокурора, голову СБУ, голів Антимонопольного комітету, Фонду держмайна, голів Державної фіскальної служби та митниці, секретаря РНБО, керівництво усіх оборонних підприємств, які обіймали свої посаді від 23 лютого 2014 року до 19 травня 2019 року.

Слід зазначити, що під дії закону про очищення влади підпадає Андрій Богдан, голова Офісу президента України. Він обіймав різні державні посади за часів Віктора Януковича. Зокрема, у березні 2010-го він став заступником міністра Кабінету міністрів — урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики. Згодом цю посаду скасували, а 2013-го Азаров повторно призначив Богдана уповноваженим Кабміну у сфері боротьби з корупцією. Сам Богдан підтверджував, що не може зайняти крісло глави АП через закон про люстрацію. Єдиним варіантом, яким міг скористатися заради роботи на державній службі, є отримання свідоцтва учасника бойових дій. 

Зеленський повідомив, що може звільнити главу Офісу президента, коли КСУ ухвалить рішення про те, що норми закону “Про очищення влади” відповідають Конституції України.


ВідеоЗеленський пропонує люструвати всіх високопосадовців, які прийшли до влади після Революції гідності

Такі плани глава держави виклав у відеозверненні й опублікував у Facebook. До переліку посад, які підпадають під люстрацію, Зеленський хоче додати весь вищий ешелон влади – зокрема генпрокурора, голів СБУ, Антимонопольного комітету, Фонду держмайна, Фіскальної служби та митниці, секретаря РНБО, і навіть керівників оборонних підприємств.  

Зеленський пропонує люструвати всіх високопосадовців, які прийшли до влади після Революції гідності

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>