Зеленському запропонували створити кримськотатарську автономію. Він чекає на законопроєкти

Під час пресмарафону, що триває 10 жовтня, президента України Володимира Зеленського запитали про шляхи повернення анексованого Росією Криму до складу України.

Раніше глава держави сказав, що “формули Штайнмаєра” щодо Криму немає. Тож журналістка запропонувала наділити суб’єктністю кримських татар, ухваливши зміни до 10 статті Конституції України про кримськотатарську національну територіальну автономію в складі України і закон про корінні народи. Таким чином кримські татари на міжнародних майданчиках могли б захищати свої права.

“З приводу змін до Конституції, і з приводу законопроєктів я зустрічався з паном Джемілєвим, і з паном Чубаровим. Вони сказали мені, що у них є пропозиції з приводу цих законопроєктів і вони принесуть нам, коли сформується новий склад Верховної Ради, комітети тощо. Я думаю, що у них дійсно готові пропозиції, вони покажуть і ми можемо їх обговорювати, тому що законопроєкти всі треба читати, які там деталі, тому що дуже серйозне питання. Це ж зміни устрою нашої країни, нашої незалежності. Це інший крок”, – сказав Зеленський.

Президент зазначив, що українські політики та дипломати постійно займаються кримським питанням.

“Про законопроєкти – готовий зустрічатися. Але зустрічатися і з нашим міністром закордонних справ – він глибше в цій темі. Вони казали мені, що піднімали це питання з колишнім президентом, але не дійшли до згоди. Я не знаю, скільки мені треба часу. Але щоби ми з вами почали детально про це говорити, мені так здається, потрібно побачити ці законопроєкти. Без цього ми не можемо навіть говорити. Я думаю, що це один зі шляхів підтримки кримських татар. Дуже важливе. Але я не впевнений, що це реально спростить тему повернення Криму і точно рішення деокупації. Я просто не впевнений. Але я готовий зустрічатися. Мені не потрібно входити в історію, це не є самометою. Але я готовий допомогти в цьому питанні повністю”, – сказав Зеленський.

Тим часом стало відомо, що Україна не відновить водопостачання до Криму. Зеленському це радять активісти з півострова.


Відео

Жодних регулярних перевезень з окупованим Кримом не відновлять – міністр інфраструктури

Про це заявив міністр інфраструктури України Владислав Криклій під час інспекції КПВВ “Чонгар” на Херсонщині. Натомість на межі з окупованим півостровом зроблять всі умови для комфортного перетину. Переоблаштування КПВВ “Каланчак” і “Чаплинка” за дорученням президента України має завершитися до 15 листопада.  

Жодних регулярних перевезень з окупованим Кримом не відновлять – міністр інфраструктури

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>