Зеркаль про майбутнє рішення Міжнародного суду ООН: Вірю …

Українська сторона працює над тим, щоб ефективно використовувати всі міжнародні правові інструменти для притягнення Росії до відповідальності. Про це заявила заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль у Facebook.

“Чекаючи в Гаазі на оголошення рішення (Міжнародного суду ООН.“ГОРДОН”), я хвилююсь, оскільки очікування справедливості часто перевищують можливості застосування норм міжнародного права”, – написала вона.

Зеркаль повідомила, що сьогодні українська сторона зустрінеться з Офісом прокурора Міжнародного кримінального суду, який вивчає “злочини проти людяності на Майдані, в Криму та на сході України”.

“Вертаючись до головної події дня – продовжую вірити, що судді нас почули та прийняли рішення, спрямоване на захист прав людини й убезпечення від подальшого погіршення ситуації протягом розгляду справи по суті”, – заявила заступник міністра.19 квітня Міжнародний суд ООН у Гаазі оголосить перше рішення у процесі, розпочатому за скаргою України проти Російської Федерації.

Із 6 до 9 березня в Гаазі відбулися попередні слухання за позовом України проти Росії, у якому вказано на порушення Москвою положень Конвенції ООН про боротьбу з фінансуванням тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Позов подали 16 січня.

Київ вимагає засудити акти тероризму в Харкові та на Донбасі, включно зі збитим рейсом MH17, а також зобов’язати Росію виплатити компенсації, розміру яких у позові не вказують. Окрім цього, суду пропонують притягнути до відповідальності офіційних осіб, винних, на думку позивачів, у підтримці тероризму.

Другий блок претензій стосується порушень прав кримських татар і українців з боку окупаційної влади Криму.

Україна просить Міжнародний суд ООН на час розгляду справи як захід забезпечення позову заборонити РФ здійснювати будь-які кроки, які погіршують ситуацію.

Російська сторона в Міжнародному суді ООН у Гаазі заявила, що бойовики на Донбасі самі знайшли зброю, яка залишилася на території Донецької та Луганської областей із часів СРСР або ж яку залишили там українські військові.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>