Знаменні події 6 квітня: Страсна п'ятниця

Знаменні події 6 квітня: Страсна п'ятниця

Підпишіться на новини «UkrMedia» в Facebook, Twitter або Google+

Остання п’ятниця Великого посту присвячена спогадам про страждання і смерть Ісуса Христа.

Згідно з Євангелієм, цього дня був розп’ятий Спаситель роду людського, який прийняв мученицьку смерть на хресті в спокутування людських гріхів, передає Ukr.Media.

Тому Страсна п’ятниця присвячена спогадам про суд над Ісусом Христом, його розп’яття і хресної смерті на Голгофі, зняття Його тіла з хреста і поховання.

У Велику П’ятницю в церкві звершують три богослужіння. Зранку читають Євангеліє про Страсті Христові, в середині дня здійснюють вечірню з чином Виносу Плащаниці, а ввечері – утреню Великої Суботи (добу за церковним календарем починається з вечора) з чином поховання Плащаниці.

Віруючі люди в цей день дотримуються суворого посту, не споживаючи їжі до закінчення чину виносу Плащаниці, потім можна їсти хліб і воду.

Народні прикмети

Заборонено у Страсну П’ятницю співати і веселитися. Кажуть, той, хто сміється у п’ятницю, проплаче круглий рік.

Буханець хліба, спечений у Страсну П’ятницю, зцілює від усіх хвороб та ніколи не запліснявіє.

У Страсну П’ятницю в жодному разі не можна протикати землю залізом; того, хто це зробить, спіткає біда.

Якщо ви витерпите спрагу в Страсну П’ятницю, ніяке пиття не принесе вам шкоди цілий рік.

Кільця, освячені в Страсну П’ятницю, захищають того, хто їх носить, від усіх хвороб.

Великодня здоба, збережена від однієї Страсної П’ятниці до наступної, попереджає коклюш.

* * *

6 квітня відзначається Міжнародний день спорту на благо розвитку та світу.

Рішення відзначати це свято Генеральна Асамблея ООН прийняла 23 серпня 2013 року. За задумом засновників, Міжнародний день спорту стане вдалим доповненням до Міжнародного Олімпійського дня, що відзначається щороку 23 червня. У День спорту мільйони людей у всьому світі також будуть брати участь у спортивних змаганнях, починаючи з 10-кілометрових забігів і марафонів і включаючи групові спортивні ігри, велосипедні гонки та освітні заходи.

Витрати ж на всі заходи повинні покриватися за рахунок добровільних внесків.

* * *

До Міжнародного дня спорту в 2015 році приурочили ще одне спортивне свято – Всесвітній день настільного тенісу.

Настільний теніс (відомий також як «пінг-понг») з’явився більше сторіччя тому, а сьогодні він є олімпійським видом спорту (з 1988 року). Це спортивна гра, заснована на перекиданні спеціального м’яча ракетками на ігровому столі з сіткою за певними правилами. Метою гравців є досягнення ситуації, коли противник не зможе відбити, або не правильно відіб’є м’яч.

* * *

Ще один спортивний привід: в 1896 році в Афінах почалися перші сучасні Олімпійські ігри (вони тривали з 6 по 15 квітня). Першим олімпійським чемпіоном став американський легкоатлет Джеймс Коннолі. Він встановив рекорд у потрійному стрибку – 13.71 м.

Історія Олімпійських Ігор веде свій початок ще з 776 року до нашої ери, коли раз на чотири роки в Стародавній Греції в Олімпії влаштовувалися популярні загальногрецькі свята та змагання на честь Бога Зевса. В цей час оголошувався «священний світ», коли не велися воєнні дії і дороги до Олімпії були безпечними.

Також в цей день…

В 248 році за правління римського імператора Філіпа Араба, сина арабського вождя з міста Трахонитида, було урочисто відзначено 1000-річчя Риму. Напевно, не було в історії більш криваво отпразднованного ювілею. Тільки в Колізеї за три дні було вбито 60 львів, 40 коней, 32 слона, 30 леопардів, 20 ослів, 10 тигрів, 10 гієн, 10 жирафів, 10 зебр, 6 бегемотів і один носоріг. Але найголовніше – римський ювілей став останнім днем життя для двох тисяч гладіаторів. Історикам не цілком ясно, чому святкування призначили саме на цей день і рік. Адже згідно найавторитетнішому давньоримського історика Марку Теренцию Варрону, дата заснування Вічного міста легендарним Ромулом – 21 квітня 753 року до нашої ери. Цієї ж дати дотримуються і в сучасній Італії. Так, у 1997 році вітали Рим з 2750-м «днем народження».

1580 – стався найпотужніший з всіх землетрусів, що мали місце в малосейсмичному районі Па-де-Кале. У Британії тремтіння землі зруйнувало деякі лондонські церкви, включаючи старий Собор Святого Павла. В Дуврі цунамі забрало близько 120 життів.

1654 – через три місяці після проголошення Переяславською радою об’єднання України з Росією, цар Олексій Михайлович підписав грамоту гетьману Богдану Хмельницькому. В цій грамоті вперше в якості титулу російського монарха були використані слова «всея великої і Малої Росії самодержець».

1748 – виявлені руїни Помпеї (Італія).

1812 – народився Олександр Герцен, російський громадський діяч і письменник-публіцист, розбудивший декабристів.

1836 – народився Микола Скліфосовський, російська фея хірургії з чарівним скальпелем замість палички. А ще він упровадив у Росії принципи септики й антисептики.

1874 – народився Гаррі Гудіні, американський фокусник.

1906 – американці Джон Стюарт Блектон і Альберт Е. Сміт зробили серію перших анімаційних фільмів «Комічні фази смішних осіб». Відзначається в США як Animated Cartoon Birthday.

1933 – народився Станіслав Любшин, радянський російський актор («Щит і меч», «П’ять вечорів», «Кін-дза-дза»).

1938 – вчений-хімік Рой Планкетт відкрив політетрафторетилен, або тефлон.

1956 – народився Ігор Саруханов, співак і композитор, автор пісень («Дорогі мої старики», а також пісні-загадки «Скрип колеса»/»Скрипка, ліси…»/«Скрипка-лисиця»).

1970 – народилася Ірина Білик, українська співачка.

1971 – народився Кирило Андрєєв, соліст групи «Іванушки International».

1975 – народився Фоззі (Олександр Сидоренко), учасник гурту «Танок на майдані Конго».

1975 – народився Денис Клявер, учасник дуету «Чай вдвоем».

1985 – американець Вільям Шредер став першою у світі людиною, виписаним з лікарні із штучним серцем.

2016 — консультативний референдум в Нідерландах не схвалив ратифікацію Угоди про евроассоціаціі з Україною.

Іменини відзначають: Андрій, Артем, Захар, Петро, Степан, Яків.

Подивіться нашу добірку новин схожої тематики.

Читайте всі свіжі новини у нашій стрічці.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>