Зовнішня політика ФРН: готова до змін

Зовнішня політика ФРН: готова до змін

“Світ змінився. Тому має змінитись і німецьке МЗС”, – наголосив міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр. Німецька зовнішня політика має бути заново відкалібрована, наявні інструменти повинні застосовуватись по-новому, а механізми подолання криз підлягають оновленню, заявив глава зовнішньополітичного відомства Німеччини під час виступу з нагоди 60-ліття Німецького товариства зовнішньої політики (DGAP). Саме тому Штайнмаєр і ухвалив рішення про реорганізацію відомства шляхом об’єднання одних структурних підрозділів та створення нових.

Переосмислення німецької зовнішньої політики

Така реформа є результатом “процесу переосмислення”, започаткованого Штайнмаєром відтоді, як він обійняв пост глави зовнішньополітичного відомства. “Ми повинні обміркувати, чи є правильним все те, що ми робимо”, – заявив соціал-демократ 17 грудня 2013 року, коли тодішній міністр Ґідо Вестервелле урочисто передавав йому посаду. За його часів зовнішня політика формувалась переважно у відомстві канцлерки Анґели Меркель, а МЗС називали “міністерствочком закордонних справ” і кепкували не тільки щодо його діяльності, але й із самого міністра Вестервелле, який “вирвав” себе із внутрішньої політики чи не примусово і, власне, так і не окреслив свій власний зовнішньополітичний профіль.


Українська криза: в Європу повернулась війна

Тож протягом минулого року відбувалася суцільна “інвентаризація МЗС Німеччини”, як назвав цей процес Штайнмаєр. Точились дискусії з німецькими та зарубіжними експертами, а також і зі співробітниками зовнішньополітичного відомства. Крім того, Штайнмаєр активно спілкувався з суспільством: він виступив на понад 60-ти заходах та дебатував щодо німецької зовнішньої політики в інтернет-чатах.

Цей дискурс, каже міністр, не залишився самою теорією. Реальність із її численними кризами та конфліктами зробила свою справу: поки німецька зовнішня політика сумнівалась у самій собі, на міцність її почали випробовувати світові кризи. “Чверть століття ми жили у надії, що мир і стабільність є у нашому регіоні гарантованими. Мабуть, це була ілюзія. Українська криза поставила питання про війну та мир і на нашому континенті“, – наголосив Штайнмаєр.

DW.DE

Голова МЗС ФРН заявив про ознаки зниження напруги в українському конфлікті. За його словами, просування сепаратистів на Маріуполь означатиме руйнування мінських домовленостей. (22.02.2015)

Надсилання на Донбас миротворців потребує згоди усіх сторін конфлікту, вважає міністр закордонних справ Німеччини. За його словами, пропозицію Петра Порошенка треба ґрунтовно перевірити. (19.02.2015)

Світ затріщав по швах”

Міністр вважає, що швидкого повернення до мирного співіснування не станеться. Навпаки, світ якраз затріщав по швах. Проте німецька зовнішня політика пов’язана зі світом так, як жодна інша країна світу. Як країна експорту, але і як країна поваги до прав людини Німеччина зацікавлена у тому, щоб держави дотримувались укладених угод. Тож ФРН на вагах світопорядку завжди буде на тій шальці, яка посилюватиме такий порядок.

І тому в німецькому МЗС об’єднують відділи з роззброєння та співпраці з ООН. Таким чином, контроль за озброєннями стане інструментом багатостороннього порядку. Окремо буде створений відділ із запобігання кризам, стабілізації та післяконфліктного забезпечення. Міністерство планують реорганізувати протягом 18 місяців.

Штайнмаєр запевнив, що нова німецька зовнішня політика не здійснюватиметься самотужки. Вона вписана у спільну європейську зовнішню політику та має на меті підсилення Європи, наголосив міністр закордонних справ ФРН. Тож німецько-французькі намагання врегулювати кризу в Україні не повинні оцінюватись як власна ініціатива Берліна та Парижа, наголосив політик. При цьому Штайнмаєр зазначив, що він має намір прив’язати німецьку зовнішню політику до Європи ще міцніше.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>