"Золотий лев" Венеціанського фестивалю їде на Філіппіни

Лав Діас Image copyright
EPA

Image caption

Лав Діас присвятив свій фільм філіппінському народові і його боротьбі

Фільм філіппінського режисера Лава Діаса “Жінка, яка пішла” завоював “Золотого лева”, приз за кращу картину Венеціанського кінофестивалю.

Чорно-біла драма тривалістю майже чотири години розповідає про жагу помсти і прощення – почуття, які хвилюють шкільну вчительку. Вона відсиділа 30 років у в’язниці за злочин, який насправді не скоїла.

За словами самого Діаса, цей фільм – про боротьбу і страждання філіппінців після століть колоніального панування.

“Цей фільм присвячений моїй країні, філіппінському народові, його боротьбі, боротьбі людства”, – сказав 57-річний режисер, коли отримував нагороду.

На 73-му Венеціанському фестивалі загалом показали 20 фільмів.

“Срібні леви”

Image copyright
PA

Image caption

Том Форд отримав гран-прі журі 73-го Венеціанського фестивалю за свою стрічку “Під покровом ночі”

Гран-прі журі 73-го Венеціанського фестивалю дістався модельєру Тому Форду за стрічку “Під покровом ночі”.

“Срібного лева” розділили між собою два режисери – Андрій Кончаловський за історичну драму про Голокост “Рай” і мексиканець Амат Ескаланте за соціальну драму “Дика місцевість”.

Події фільму “Рай” розгортаються під час Другої світової війни. Головна героїня фільму – російська аристократка, яка емігрувала до Франції, – потрапляє в німецький концтабір за допомогу учасникам французького Руху Опору.

Головні ролі у фільмі виконали дружина режисера Юлія Висоцька та актори Віктор Сухоруков, Крістіан Клаусс, Філіп Дюкен і Петер Курт.

Це не перший “Срібний лев” Кончаловського. Два роки тому режисер отримав цю нагороду за фільм “Білі ночі листоноші Олексія Тряпіцина”.

“Вражаюча різноманітність”

Приз за кращу чоловічу роль дістався аргентинцю Оскар Мартінес (трагікомедія “Шановний громадянин”, спільна робота аргентинців Маріано Кона і Гастона Дюпра).

Image copyright
Reuters

Приз за кращу жіночу роль отримала американка Емма Стоун (мюзикл “Ла Ла Ленд”).

Приз Марчелло Мастроянні – найкращому молодому актору чи актрисі – дістався німкені Паульо Беер за роль у фільмі “Франц”.

Премію за кращий сценарій отримала Ноа Оппенгейм за стрічку “Джекі” про вдову президента США Джона Кеннеді, головну роль в якому зіграла Наталі Портман.

Спеціальним призом журі відзначили картину американського режисера Ани Лілі Амірпур “Погана партія”.

Image copyright
AFP

Image caption

Наталі Портман зіграла вдову президента Кеннеді у фільмі Ноа Оппенгейм “Джекі”

Журі кінофестивалю очолював англійський режисер Сем Мендес, автор фільму “Краса по-американськи”, двох останніх серій “бондіани” та інших. До складу суддівської комісії увійшли також Лорі Андерсон, Кьяра Мастроянні, Ніна Хосс, Джемма Артертон і Чжао Вей.

За словами Сема Мендеса, цього року фестиваль відрізнявся “вражаючою різноманітністю фільмів”.

Завершився фестиваль позаконкурсним показом стрічки “Чудова сімка” американського кінорежисера Антуана Фукуа, рімейка однойменного фільму 1960 року.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>