Зорепад Персеїди. З 12 на 13 серпня українці побачать пік найбільш видовищного метеорного потоку

Зорепад Персеїди в ніч з 12 на 13 серпня в Україні можна буде побачити неозброєним оком.

Сьогодні вночі в Україні можна буде спостерігати зорепад Персеїди. Він триватиме до 24 серпня, але з 12 на 13 серпня, метеорний потік увійде в свій пік. Після півночі і до 4 ранку на зоряному небі з’являться до 100 спалахів за годину, інформує Ukr.Media.

Ми зібрали інформацію про найбільш яскравий зорепад року, за яким можна спостерігати неозброєним оком: де і коли дивитися, чому він повторюється щорічно і чому “зорепад” насправді не має відношення до падаючих зірок.

Метеори або метеорити?

Персеїд – метеорний потік, що складається з найдрібніших частинок розміром від порошинки до горошини. Метеори – це світлове явище. Частинки згорають, потрапляючи в атмосферу, залишаючи яскравий слід, який ми приймаємо за падаючу зірку. Метеори можуть завдати шкоди космічним апаратам, супутникам. Але для об’єктів на поверхні Землі вони нешкідливі.

А метеорити – це тверді космічні тіла. Більшість з них згорають в атмосфері, але деякі можуть досягти поверхні Землі.

Персеїди ми спостерігаємо щороку з липня до кінця серпня, коли планета проходить через хвіст досить великої комети Свіфта-Таттла, діаметр якої досягає 26 кілометрів. Велика кількість часток у хвості такої комети робить Персеїди найбільш видовищним і яскравим “зорепадом” року.

Як і коли дивитися?

“Падаючі зірки” з’являться практично на всій частині неба, але найбільше їх можна буде побачити в районі сузір’я Персея в північній частині неба. Орієнтир сузір’я Кассіопеї, схоже на латинську букву W. В годину очікується примітно 100 спалахів. Найбільш інтенсивний період – після півночі і до 4 ранку.

Для спостереження підійдуть відкриті ділянки неба, віддалені від яскравого електричного освітлення – парк, ліс, береги річок. Варто пам’ятати, що для того, щоб очі звикли до темряви після яскравого електричного світла, і стали помічати деталі на зоряному небі, необхідно приблизно 20 хвилин.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>