Зростання української економіки сповільнилося

За попередніми оцінками, за січень-серпень економіка України зросла на 3,6%, тоді як за півроку ВВП оцінювався в 4,6%.

За підсумками восьми місяців 2019 року зростання валового внутрішнього продукту України сповільнилося до 3,6% (+/-0,2). Про це йдеться в огляді Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України, опублікованому в п’ятницю, 4 жовтня.

За оцінками міністерства, зростання ВВП за січень-липень склало 4%.

У січні-серпні сповільнилося зростання зведеного індексу виробництва товарів і послуг за основними видами економічної діяльності (СІП) і склало 2,8% (після 3,7% за 7 місяців).

“Очікується, що темп зростання СІП буде на рівні даних, зафіксованих за підсумками 8 місяців, що з одного боку буде підтримуватися збереженням високого інвестиційного попиту, активізації діяльності окремих підприємств промисловості, підвищенням платоспроможності населення, а з іншого трохи буде стримуватися отриманням меншого врожаю окремих с/г культур, що нівелює поліпшення очікувань щодо зростання обсягів врожаю зернових і позитивний вплив подальшого розвитку тваринництва”, – йдеться в огляді.

Нагадаємо, за перше півріччя зростання ВВП України склало 4,6% до аналогічного періоду 2018 року, тоді як в першому кварталі темп зростання було нижчим – 2,5%.

Як відомо, в 2018 році зростання економіки України прискорилося до 3,3% з 2,5% в 2017 році і побило рекорд за сім років.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>