Зустріч у "Нормандському форматі" в Астані перенесена на …

Зустріч у "Нормандському форматі" в Астані перенесена на …

Глави МЗС Німеччини, України, Франції та Росії не досягли достатнього прогресу, щоб зустріч лідерів країн “нормандського формату” відбулася.


формат

<!–   , ,         –>

Зустріч у “нормадском форматі” лідерів України, РФ, Німеччини та Франції не відбудеться в Астані 15 січня і переноситься “на кілька тижнів”, повідомив Голова комітету Європейського парламенту з питань закордонних справ Ельмар Брок у Страсбурзі, повідомляє УНІАН.

“Зустрічі, яка планувалася на цьому тижні, не буде. Незважаючи на всю підготовчу роботу, між політичними директорами і міністрами немає домовленості щодо того, що прогресу досягнуто досить, щоб ця зустріч відбулася. Вона повинна була відбутися в нормандському форматі. Але вона буде перенесена на кілька тижнів”, – заявив Брок.

Голова комітету Європарламенту також зазначив, що “більше не є оптимістом, тому що не було досягнуто домовленостей щодо достатньої кількості пунктів, які, дійсно, могли б мати значення для результату”.

“Часто глави держав збираються разом, але не досягають результатів, як це було в Мілані”, – підкреслив Брок.

Головним пунктом, який повинен бути виконаний, є закріплення україно-російського кордону, вважає Брок.

“Ми бачимо, що на сході України знаходиться 7 тис. 500 російських солдатів. Ми бачимо, що головний пункт угоди – це закріпити кордон, тому що це стає замороженим конфліктом. Чи він вже є таким”, – зазначив він.

Раніше сьогодні проходила зустріч глав МЗС Німеччини, України, Франції та Росії, на якому обговорювалися умови для можливої майбутньої зустрічі лідерів країн в Астані.

Представник МЗС ФРН Мартін Шефер заявив, що важливими пунктами переговорів є проведення демаркаційної лінії між позиціями українських військ і проросійських сепаратистів на сході України, виведення і розосередження особливо важких озброєнь і дотримання режиму перемир’я.

За матеріалами: УНИАН

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>