З лікарні на Рівненщині звільняються медики через невиплату зарплати — ZAXID.NET

У місті Вараш Рівненської області, біля якого розташована Рівненська АЕС, 497 медичних працівників єдиного у Вараській територіальній громаді медичного закладу через відсутність фінансування не отримали заробітних плат, через що деякі з них вже звільнилися.

Деякі уже почали звільнятися з роботи, розповіла Тетяна Латишенко, заступниця начальника з медичної частини державного закладу «Спеціалізована медико-санітарна частина №3 МОЗ України».

«У першу чергу ми хотіли висвітлити нашу проблему, яка полягає у тому, що на сьогоднішній день у нас немає ані заробітної плати, ані авансу за червень. За травень ми отримали півставки при тому, що ми надаємо допомогу хворим на коронавірус пацієнтам, хоч ми і не перша лінія, але за цих два місяці у нас було підтверджених 4 або 5 пацієнтів, і дві смерті Covid-позитивних пацієнтів. У травні головний лікар за рахунок економії коштів зміг виплатити аванс: по 2 тисячі грн лікарям та по 1 тисячі медсестрам. У квітні-травні гроші також виділяла місцева влада. Сьогодні уже 25 червня, а зарплати нема і коштів нема. Усі відмовляються нам платити. За ці 4 місяці уже звільнилося близько 40-47 працівників», – розповіла вона у коментарі ТСН.

Тетяна Латишенко пояснила, що така ситуація склалася через те, що від квітня 2020 року, коли почався другий етап медичної реформи, медзаклад мав перейти до комунальної власності громади та укласти договір з Національною службою здоров’я на фінансування, але цього досі не сталося і наразі лікарня перебуває на перехідному періоді.

«У міській раді нам відмовили, у обласній також відмовили, бо ми не в обласному підпорядкуванні. Аргументують це тим, що ми від 1 квітня не уклали договір з НСЗУ та не перейшли у комунальну власність. Але ми у процесі реформування, ще минулого року подали документи. Але у зв’язку з якимись обставинами, які не від нас залежать, ці документи десь ходили, блукали, а погодження з МОЗ не було. Це сталося лише наприкінці травня цього року. Але, згідно з постановою уряду, на обласну адміністрацію мали бути виділені кошти з державного бюджету на дофінансування медзакладів, які перебувають на перехідному періоді у процесі передачі в комунальну власність. І ми віримо, що про нас не забули, бо ми заклад біля атомної електростанції, стратегічний об’єкт», – додала заступниця начальника з медичної частини.

На сайті лікарні зазначається, що колектив організовує акції протесту через відсутність фінансування.

«Адміністрація та колектив ДЗ “СМСЧ № 3 МОЗ України” вкрай стурбовані таким ставленням до медичних працівників, особливо в час напруженої епідеміологічної ситуації в України. Заклад не в змозі надавати повноцінну медичну допомогу пацієнтам в умовах відсутності фінансування, в тому числі й фінансування на заробітну плату», – сказано у повідомленні медичної установи.

у Варашській міській раді зазначили, що вони виділяли кошти на фінансування медзакладу, але наразі у них немає на це фінансового ресурсу.

«Медико-санітарна частина нашого міста є державним закладом і вона ще перебуває лише у процесі передачі у комунальну власність. І відповідно до чинного законодавства забезпечення фінансування – це гарантія держави. Ми у цьому році, наскільки нам дозволяв фінансовий ресурс, утримували медсанчастину, було виділено біля 20 млн грн. Але наразі ми свій фінансовий ресурс вже вичерпали і звернулися до органів центральної влади, обласної державної адміністрації, до Кабміну, щоб розглянули питання щодо виконання вимог постанови уряду №250 від березня цього року і у квітні до неї були внесені зміни 285 постановою, де зазначено, що такі заклади, які перебувають у процесі переходу на фінансування з місцевих бюджетів, мають фінансуватися у цей період передачі з державного бюджету», – повідомила Ніна Зубрецька, заступниця міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.

Варто зазначити, що у постанові Кабміну від 15 квітня 2020 р. № 285 зазначено, що обласні державні адміністрації мають здійснити протягом двох днів розподіл видатків на підтримку медичних закладів, які станом на 1 квітня 2020 р. перебувають у процесі передачі з метою недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам таких закладів та нарахувань на неї.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>