«З таким командуванням нас взагалі вже давно не мало би бути …

Старший солдат 51 механізованої бригади Віктор Котик нагороджений пам’ятним знаком за “Воїнську доблесть”. Він один з небагатьох, кому вдалося вибратися з Іловайського «котла». Та після повернення додому його чекав новий «котел».

Свою історію Віктор Котик розповів ексклюзивно для інформаційного бюро “Правий”.

Про події в Іловайську боєць говорить неохоче. Тяжко повертатися думками в минуле. Розповідь старшого солдата скромна та стримана. Особисто він вважає, що нічого особливого в цій історії немає.

“Ми штурмували Іловайськ, знищили бригаду з боєприпасами, яка знаходилася біля нас. На той час ми доходили вже ближче до Іловайська і потрапили в оточення. Тоді й утворився той котел”.
Віктор Котик розповідає, що його бригада була останньою, що залишилася в Іловайську. Бійці якраз перед тим знищили російську колону.

“До нас вранці 29 серпня російські військові приїжджали на переговори. Вони сказали, що наших поранених можуть вивезти своїм шляхом, через сепаратистів. Казали, якщо ми зложимо зброю, то залишимося живі. Командування відмовилося, от ми і пішли прориватися. Це були жахливі події”, – розповідає Віктор Котик.

Про самі бої Віктор Котик згадувати не захотів, але розповів про вчинок командування. Боєць стверджує, що з Іловайського «котла» хлопців ніхто навіть не думав насправді забирати. Тим, кому вдалося вирватися говорять про те, що з таким командуванням їх взагалі вже давно не мало б бути.

“Я не знаю, до якої бригади належали ті військові. Вони нам сказали, що ми створюємо проблеми. Я дізнався про колону, яку мали робити для нашого відходу, коли прийшов додому. Ми говорили з хлопцями, що там були. Нам розповіли, що дійсно хотіли робити коридор, щоб ми прорвалися. Потім командування відмовилося. Аргументом став: “Не варто, вони все одно не вийдуть звідти живими”. А ми вийшли!” – з гіркотою згадує старший солдат 51 механізованої бригади Віктор Котик.

Здавалося б, вже як вирвався з «котла», то нічого страшного бути не може. Натомість на Віктора Котика вдома чекала неприємна новина. Проти нього було порушене кримінальне провадження по факту самовільного залишення частини.

Військовий каже, що шанс попасти під провадження був у всіх. Кому пощастило, а кому – ні. Він потрапив до числа останніх. Віктор Котик розповідає, що в його частині після подій в Іловайську взагалі нікого не було, всі пороз’їжджались. Він залишив свій номер телефону і попросив повідомити, якщо будуть новини. Віктор Котик каже, що спочатку був у лікарнях. Лікувався у Дніпропетровську, Вінниці, Луцьку. З частини йому жодного разу не телефонували. Про проблеми дізнався, коли отримав повістку в Прокуратуру.

“Мені навіть не повідомили, щоб я з’явився в частину. Я приїжджав декілька разів, але там взагалі не було нікого, моїх офіцерів тоді вже тиждень не бачили”. – обурений Віктор Котик.

На військово-лікарській комісії старшого солдата 51 механізованої бригади визнали придатним до військової служби, а отже осудним. Зараз Віктор Котик має роботу та намагається спокійно жити, якщо дасть жити Прокуратура та жахливі спогади про загиблих у “Іловайському котлі” побратимів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>