«Карантин познайомив нас із собою». Про психологічне здоров’я українців

Чому вважають, що найбільша потреба в допомозі психологів буде після офіційного закінчення карантину?

Тому що під час карантину наші звички почали змінюватися, ми різко знизили темп життя, звернули увагу на себе. Зараз відбудеться перегляд соціальних контактів та їх необхідності. Це дуже схоже на психотерапію, у якій існує два етапи, дві кризи: спершу людина змінюється сама, а потім вона оновлена починає контактувати зі своїм оточенням, яке чинить опір.

Після карантину нам потрібно буде пройти потрійну адаптацію: власну зміну, зміну умов, зміну інших людей. Ми будемо наново знайомитися зі своїми друзями, рідними, намагатися зрозуміти, хто вони. Це — виклик. Але, перш ніж іти обійматися з людиною, я б радила спробувати з нею ніби заново познайомитися. Поцікавтеся тим, як вона змінилася, простежте свої відчуття, зрозумійте, як вам комфортніше будувати стосунки.

Який віддалений вплив матиме карантин на наше життя в майбутньому? 

Важко сказати, як наші звички зміняться, оскільки досі немає однозначного розуміння, коли та як саме карантин закінчиться. Якщо першого вересня діти не підуть до школи, це сильно позначиться на батьках і вчителях. Ми будемо спостерігати батьківську втому. 

На батьків школярів карантин сильно вплинув, тому що вони ніколи не проводили так багато часу з дітьми. До того ж одна справа — допомагати виконувати домашнє завдання, а інша — пояснювати матеріал.

Часто батьки скаржаться, що дитина не може втримати увагу протягом 45 хвилин онлайн-уроку. Утім, коли діти сидять за партою, вони постійно на щось відволікаються (розмови, телефон, записки, жарти), усі 45 хвилин неможливо перебувати в прямому візуальному контакті. Труднощі будь-якого спілкування в онлайн-режимі полягають у тому, що впродовж тривалого часу треба тримати візуальний контакт. Таке спілкування втомлює набагато більше. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>