Кваснєвський про Путіна: Такого популярного політика в Росії не …

Президент Росії Володимир Путін по-справжньому популярний серед росіян, зокрема через анексію Криму і війну на Донбасі. Про це в інтерв’ю “112 Україна” заявив третій президент Польщі Олександр Кваснєвський.

За його словами, після президентських виборів у РФ у березні 2018 року Путін може або продовжувати утримувати вплив на Донбасі, або зробити низку кроків із деескалації конфлікту.

“Перше – буде так, як тепер… Тримати Донбас – це означає дестабілізацію України, обмеження можливостей цієї країни. Він може, звичайно, вважати, що буде нова криза всередині України, і тоді нові політики, яких буде обрано під час наступних виборів, будуть гнучкішими для Москви, лояльнішими, дружнішими… Така можливість є, але є також такий сценарій: Путін розуміє, що він молодшим уже не буде, для нього важливо, що він зробить для історії своєї країни. Звичайно, він може сказати, що нічого іншого не потрібно робити, тому що такого популярного політика в Росії не було не знаю, скільки десятків років. Він дуже популярний, і це не штучна популярність”, – сказав Кваснєвський.

За його словами, Путін популярний, зокрема, через ситуацію з Кримом і Донбасом.

“І тому теж. Сильний лідер, який бореться за гордість. Росіяни поважають таких сильних лідерів. І це дуже цікаво, що в інших країнах, наприклад, якби були санкції, то були б економічні проблеми після такої політики, а сам політик мав би якісь проблеми, щоб пояснити, навіщо ми це робимо… Але в Росії цього поки немає”, – продовжив третій президент Польщі.

Водночас, за його словами, Путін розуміє, що Росії потрібна модернізація. “І це модернізація не тільки промисловості – для Росії потрібна модернізація держави, управління державою, децентралізація цієї країни. Потрібна глибока реформа юридичної системи. Один із близьких співробітників Путіна мені сказав: “Тепер система управління Росії – це така гібридна, між радянською і єльцинівською. Це не може працювати у ХХІ столітті. Це неефективно”, – продовжив третій президент Польщі.

Він додав, що у ХХІ столітті думати, ніби можна “бути суперсилою, маючи тільки ядерну зброю, газ і нафту, – цього мало”.

“Я сподіваюся, що Путін це розуміє. І він буде хотіти зробити такі кроки, щоб ця модернізація почалася і щоб він міг посісти своє місце в історії як людина, яка не тільки повернулася до цієї російської історичної гордості, але зробила сучасну країну, яка має ефективну економіку тощо. Але якщо він піде в цей бік, звичайно, йому потрібні нормальні відносини зі світом, йому потрібні тоді відносини із Заходом, тому що Захід – це та політична підтримка, і гроші, і технології… І якби він вибрав після виборів такий проект, тоді треба знайти вихід із цього конфлікту. Він має запропонувати щось, що буде прийнятним для України і що світ буде розуміти, що це вихід із замороженого конфлікту”, – уважає Кваснєвський.

Росія анексувала Крим і Севастополь після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.

Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>