Китайська економіка показала найнижче зростання за останні 27 років

У третьому кварталі китайська економіка показала найнижче зростання за останні 27 років. Згідно з оприлюдненими 18 жовтня даними, зростання валового внутрішнього продукту країни в липні-вересні становило 6%, а в попередньому кварталі – 6,2%. Це – найнижчий квартальний показник Китаю з 1992 року.

Речник Національного бюро статистики Китаю заявив, що країна «зустрілася зі зростанням ризиків і викликів як вдома, так і за кордоном». Водночас він додав, що «національна економіка підтримує загальну стабільність… і покращує стандарти життя».

Пекін і Вашингтон продовжують накладати нові мита на імпорт китайських та американських товарів. Багато експертів остерігаються, що торговельні війни ослаблять світову економічну активність й призведуть до підвищеного коливання світових фондових ринків.

Новопризначена директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Кристаліна Ґеорґієва застерігає, що торговельні війни можуть означати втрату близько 700 мільярдів доларів до кінця 2020 року – близько 0,8% світового валового внутрішнього продукту.

Аналітики відзначають певні позитивні сигнали у відносинах між країнами в останні дні. Президент США Дональд Трамп минулого тижня заявив, що Вашингтон і Пекін домовилися відкласти заплановане підвищення мит.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>