Київ готовий до продовження консультацій щодо врегулювання … – Інтерфакс

Київ готовий до продовження консультацій щодо врегулювання … – Інтерфакс

Українська сторона готова до продовження консультацій за участю контактної групи із врегулювання ситуації на сході країни, повідомив заступник голови адміністрації президента України Валерій Чалий.

“Ми готові до продовження консультацій за участю контактної групи в будь-якому прийнятному місці для пошуку шляхів мирного вирішення”, – сказав він на зустрічі з дипломатичним корпусом у Києві.

В.Чалий зазначив, що президент України Петро Порошенко залишається прибічником мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях.

За його словами, глава держави може повернутися до режиму незастосування сили на Донбасі, щойно будуть виконані головні умови, визначені у висновках Європейської Ради від 27 червня – двостороннє припинення вогню, встановлення контролю на українсько-російському кордоні при моніторингу ОБСЄ, звільнення всіх заручників та проведення змістовних консультацій без будь-яких додаткових умов.

“Президент зробив все для того, щоб дати шанс усім, хто хоче миру в країні. Але, на жаль, цей заклик не знайшов поки що адекватної реакції. Час дії режиму припинення вогню було вичерпано”, – сказав В.Чалий.

За його словами, ситуація в Україні вимагає подальшої широкої міжнародної підтримки.

Заступник голови адміністрації передав подяку П.Порошенка лідерам держав, що підтримують позицію України з приводу пошуку мирних шляхів врегулювання і з розумінням поставилися до рішення про завершення режиму одностороннього припинення вогню.

Згідно з інформацією, у зустрічі також брав участь глава СБУ Валентин Наливайченко, який поінформував представників дипкорпусу про ситуацію в східних регіонах.

У повідомленні також зазначається, що це – друга зустріч в адміністрації президента з керівниками дипмісій, під час якої було продовжено практику інформування про ситуацію в Донецькій і Луганській областях і діях президента з її врегулювання.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>