Ключовому свідку у справі потрібен захист, – адвокат Сенцова

Свідку обвинувачення Афанасьєву, який відмовився свідчити проти Сенцова і Кольченка обов’язково потрібен адвокат і увага з боку правозахисників, вважає адвокат Сенцова Володимир Самохін.

Про це повідомляє Укрінформ.

«Це справа явно надумана. Вже другий день другий свідок відмовляється від надання свідчень. Проте Афанасьєв не просто відмовився, а й заявив, що попередні свідчення були дані під примусом. Під цим словом можна передбачати як психологічний тиск, так і фізичну силу», – сказав захисник.

Він зазначив, що тепер Афанасьєву обов’язково потрібен адвокат і увага з боку правозахисників. Не кажучи вже про слідчі дії, хто і яким чином тиснув на нього.

«Сьогоднішня заява Афанасьєва стала сенсацією. Цього ніхто не очікував. Але після цього мужнього вчинку Геннадієві потрібен особливий захист. І ми вже зробили деякі дії у цьому напрямку. Проте поки що я не можу озвучувати їх у публічному просторі», – сказала адвокат Кольченко Світлана Сидоркина.

Як відомо, у п’ятницю, 31 липня, один з ключових свідків звинувачення у справі Сенцова-Кольченка Геннадій Афанасьєв відмовився давати свідчення проти них і заявив, що раніше свідчив під тиском.

Нагадаємо, за версією російського слідства, Сенцов створив в Криму терористичну організацію, яка була структурним підрозділом забороненого в РФ «Правого сектора», з метою виходу півострова зі складу Росії. Сенцов все спростовує.

Крім нього в цій справі були заарештовані Олександр Кольченко, а також Геннадій Афанасьєв та Олексій Чирній. Останні пішли на угоду зі слідством і вже отримали вироки – по 7 років позбавлення волі. За умовами угоди зі слідством, вони повинні давати свідчення в суді проти Сенцова і Кольченка.

У четвер, 30 липня, до суду доставили Чирнія. Він підтвердив всі дані ним раніше покази, але говорити в суді не захотів.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>