Клімкін про "нормандську зустріч": Очікую тиску на Лаврова

Глава МЗС України повідомив, що на зустрічі “нормандської четвірки” обговорять тему загострення в Авдіївці та звільнення заручників.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін в ефірі  1+1 анонсував зустріч в “нормандському форматі” на рівні глав МЗС вже наступного тижня, де планується обговорити тему загострення ситуації в Авдіївці та звільнення заручників, передає Інтерфакс-Україна.

“Швидше за все наступного тижня відбудеться міністерська зустріч в рамках “нормандського формату”. Я очікую, що новий міністр закордонних справ Німеччини разом з нами, зі мною і з міністром закордонних справ Франції, буде здійснювати тиск на Лаврова. Ми будемо обговорювати, яким чином розгорталася російська авантюра в Авдіївці, та як це вплинуло на виконання Мінська. Я вважаю, що це буде однозначно основною темою, а другою темою стане звільнення заручників”, – заявив Клімкін.
 
Також міністр визнав, що не очікує істотного прогресу за результатами зустрічі.
 
“Чого я очікую від цієї зустрічі? З огляду на сьогоднішню позицію Росії, багато чого не очікую. Дуже чекаю тиску на Лаврова з боку нас трьох щодо ситуації з безпекою, дуже сподіваюся, що ми втрьох зможемо і далі тиснути з питання звільнення заручників і піднімемо питання наших політв’язнів. Чи зможемо ми досягти прогресу щодо “дорожньої карти” Мінська? У мене поки дуже великі сумніви”, – зазначив міністр.
 
Як повідомляв Кореспондент.net, МЗС України розглядає різні варіанти зустрічі в “нормандському форматі”, в тому числі і на полях саміту G20 17 лютого.
 
Раніше зустріч “нормандської четвірки” запропонувала ФРН.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>