Клімкін спрогнозував терміни початку дії безвізового режиму з ЄС

Терміни візової лібералізації залежать від успішності реформ в Україні, підкреслив міністр.


климкин

<!–      –>

Громадяни України можуть розраховувати на початок дії безвізового режиму з Європейським Союзом не раніше ніж наприкінці весни – влітку 2016 року, заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін в ефірі телепрограми “Чорне дзеркало” на телеканалі “Інтер” увечері в п’ятницю, 18 грудня.

“Безвізовий режим буде! Коли саме – через 5 місяців, чи за рік, – залежить від ефективності реформ в Україні. Я дуже сподіваюся, що безвізовий режим для українців буде через 5-7 місяців”, − сказав Клімкін.

Глава МЗС підкреслив, що для запровадження безвізового режиму повинна бути пройдена певна процедура.

“Місяць або трохи більше часу знадобиться Європейської комісії на внесення пропозиції про надання Україні безвізового режиму, після чого це питання розглянуть країни ЄС, потім буде рішення Ради ЄС і, нарешті, затвердження Європарламентом”, – уточнив міністр.

Нагадаємо, в п’ятницю, 18 грудня, президент України Петро Порошенко заявив, що безвізові поїздки в Європу стануть для українців реальністю в 2016 році.

Напередодні повідомлялося, що безвізовий режим з ЄС запрацює через кілька місяців.

18 грудня Європейська комісія остаточно прийняла шостий звіт щодо виконання Україною вимог Плану дій візової лібералізації. Безвізовий звіт Єврокомісії не містить ніяких додаткових умов або критеріїв скасування віз для українців.

У листопаді міністр закордонних справ України Павло Клімкін сказав, що Україна може отримати безвізовий режим з Євросоюзом в кінці літа – початку осені 2016 року.

 


За матеріалами:

Сайт телеканалу “Інтер”


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>