Конституційний суд відмовився розглядати перейменування Дніпропетровська

Депутати-регіонали програли в Конституційному суді на попередній стадії.


Днепр

<!–   .       - –>

Конституційний суд України вирішив питання про відкриття конституційного провадження за поданням 48 народних депутатів про конституційність перейменування Дніпропетровська на Дніпро.

“Суд прийняв постанову про відмову у відкритті конституційного провадження”, – йдеться в повідомленні прес-служби.

Нагадаємо, що 19 травня Верховна Рада за законом про заборону пропаганди комуністичної і нацистської символіки перейменувала місто Дніпропетровськ у місто Дніпро.

19 травня Верховна Рада за законом про заборону пропаганди комуністичної і нацистської символіки перейменувала місто Дніпропетровськ на місто Дніпро.

Тоді ж парламент повернув Дніпродзержинську історичну назва – Кам’янське. Всього цією постановою перейменовані 299 топонімів, у т. ч. 9 – районів, 6 – міст, 284 – сіл і селищ. Зокрема, місто Комсомольськ Полтавської області перейменовано на Горішні Плавні, місто Кузнецовськ Рівненської області – на Вараш, місто Цюрупинськ Херсонської області – на Олешки.


За матеріалами:

DT.UA


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>