Контрреволюція, одна з фінальних стадій, – нардеп Ігор Луценко …

Тиждень, що минає, був багатий на події. Зокрема, е-декларації знову стали темою для обурень і розмов про ймовірні відставки.

Також стало відомо, що колишній генеральний прокурор Віктор Шокін, якого відправили у відставку після критики і скандалів, хоче повернути собі крісло через суд.

НАБУ провело обшуки в Національному банку України. В країні заговорили про ймовірність нових гучних посадок.

Окрім того, хтось обстріляв консульство Польщі у Луцьку.

Своє бачення ситуації в бліц-інтерв’ю НВ відкрив член Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції, нардеп від Батьківщини Ігор Луценко.

– Що зараз відбувається в українській політиці? 

– Контрреволюція, і – одна з фінальних стадій. 

– Шокін пробує відновитися на посаді. Вийде це в нього? 

– Наскільки я пам’ятаю, Шокіну буде 65 років буквально ось-ось.

Це буде ще одна проблема. Тобто, можливо, Порошенко зацікавлений, щоб підвісити прокуратуру в такому дуже залежному стані. Не знаю. 

– Цього тижня пройшли обшуки в НБУ. Будуть якісь гучні посадки, комусь  треба в Феофанію готуватися, як це робив Насіров?

– Шкода, що вони дійсно не пішли по тому ж сценарію.

Якщо би НАБУ пішли по шляху Насірова у випадку Валерії Гонтаревої [голови НБУ], то був би ще більший резонанс. Думаю, що під суд вийшли би тисячі людей.

Причому ніхто їх би не збирав, антикорупційний актив навіть нічого б не говорив. Тисячі самі прийшли б туди.

– Чому?

– Тому що, реально сотні тисяч людей постраждали. Причому постраждали дуже сильно.

Але з іншого боку, я не маю ілюзій, що НАБУ так зможе зараз подужати Гонтареву. У неї все ж таки є та зберігається підтримка президента. І умова того, що вона піде – це відсутність кримінального переслідування.

Відповідно, ця система ще працює і покриває. 

 Друга хвиля електронного декларування завершується. Ви її пройшли? Знову складнощі були. Що це відбувається?

– Я пройшов, врахувавши болючий досвід попередньої хвилі, коли не можна було подати декларацію. Тобто я намагався якомога раніше це зробити. І вдалося мені проскочити в той період, коли ще сайт працював.

Щодо самого декларування, то нічого не змінилося з моменту проведення першої хвилі. Тоді не працював сайт і зараз не працює. Нічого не зроблено.

Це приклад того, як незалежна інституція – НАЗК – стала безконтрольною. А будь-яка державна інституція мусить залежати від волі українських виборців.

– Ще одна гучна подія – обстріл Консульства Польщі у Луцьку. Її прокоментуйте?

– Очевидно, що нас намагаються посварити з Польщею. На жаль, бачимо, що Польща, яка далі від РФ, великою мірою перебуває під впливом російських спецслужб. То що вже говорити про нас.

– Наступний тиждень  пленарний. Як вважаєте, знімуть депутатський імунітет з Володимира Парасюка?

– Не думаю, що в інтересах нинішньої правлячої кліки знімати з Парасюка недоторканність, кримінально його переслідувати. Він є символом, і залишається бути ним. Те, що він когось вдарив, багато людей підтримує. Можливо, люди хотіли б побачити більше: щоб той чи інший корупціонер висів на ліхтарі.

Це був би дуже ризикований крок. Не думаю, що вони на це підуть.

Читайте незабаром на НВ в рамках проекту Вдома у перших осіб матеріал про те, як і де живе нардеп Ігор Луценко

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>