Король Свазіленду перейменував країну – РБК

Мсваті III оголосив про зміну назви під час святкування дня незалежності

Король Свазіленду Мсваті III перейменував країну на Королівство еСватіні (Kingdom of eSwatini), щоб відзначити 50-річчя з дня незалежності від британського правління. Про це повідомляє The Guardian.

eSwatini на мові свазі означає “місце Свазі”, назву маленької держави між Південною Африкою та Мозамбіком. На відміну від деяких країн, Свазіленд не змінював свою назву після отримання незалежності у 1968 році. До цього країна понад 60 років була під британським протекторатом.

Король Мсваті III оголосив про зміну назви під час святкування дня незалежності на  спортивному стадіоні у місті Манзіні.

“Я хотів би оголосити, що Свазіленд повернеться до свого первісного імені”, – сказав він, одягнений у червону військову форму.

Зазначається, що це остання в Африці країна з абсолютною монархією, у якій влада монарха-суверена є необмеженою.

Нагадаємо, у лютому у Македонії пройшов багатотисячний протест проти перейменування країни. Протестувальники вимагали припинити переговори і вигукували: “Хай живе Македонія”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>