Космічний телескоп Kepler завершив свою місію – NASA

Про це повідомляється на сайті агентства.

Причиною зупинки місії стала нестача палива, через яку телескоп не може підтримувати необхідну для спостережень орієнтацію.

“Kepler перевершив всі наші очікування і відкрив шлях для нових досліджень та пошуку життя у Сонячній системі та поза її межами… Він не тільки показав нам, як багато планет існує, він відкрив нове величезне поле досліджень. Його відкриття дозволили побачити в новому світлі місце людства у Всесвіті і показали нові загадки і можливості серед зірок”, – розповів заступник керівника управління наукових місій NASA Томас Цурбухен.

Читайте також: Апарат NASA передав дані про 44 планети, схожі на Землю

Телескоп “Кеплер” був запущений в 2009 році, його завданням став пошук екзопланет. На той момент це був апарат з найбільшою цифровою камерою в далекому космосі. Його головним завданням спочатку були високоточні вимірювання коливань яскравості 150 тисяч зірок на невеликій ділянці неба в сузір’ї Лебедя. Такі вимірювання дозволяють виявити проходження планети по диску зірки – це метод пошуку екзопланет називають методом транзитної фотометрії.

Читайте також: NASA приспала один зі своїх улюблених телескопів

У 2013 році він офіційно завершив свою основну місію через несправність, однак продовжував вести спостереження під назвою К2.

Завдяки космічному телескопу вчені дізналися про існування суперземель — планет, маса яких перевищує масу Землі.

Всього Kepler виявив понад 2,6 тис. планет за межами Сонячної системи.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>