Краба назвали на честь Северуса Снейпа і Гаррі Поттера

Дослідники назвали новий вид краба, знайдений біля узбережжя острова Гуам Harryplax severus. Про це повідомляєт National Geographic.

Про виявлення нового мешканця коралових рифів повідомив журнал National Geographic. Краб Harryplax severus був названий на честь двох персонажів популярної серії романів англійської письменниці Джоан К. Роулінг – Гаррі Поттера і Северуса Снейпа, – а також на честь американського дослідника Гаррі Конлі, вперше наткнувся на цього морського мешканця.

 Новий вид краба має панцир блідо-жовтого кольору. На думку дослідників, це свідчить про те, що істота живе на великих глибинах. Вперше Harryplax severus був помічений в 1998 році, коли біолог-любитель Гаррі Конлі здійснив занурення з аквалангом біля острова Гуам на глибину до 100 метрів. Другий подібний екземпляр попався йому в 2001 році.

Через рік Конлі загинув за трагічних обставин, і його колекція перейшла до біологу Густаву Паулау, яка передала її для вивчення фахівцям з біології в Сінгапурі. Саме вони з’ясували, що два примірники з панцирами блідо-жовтого кольору представляють новий вид, раніше не зустрічався в водах Тихого океану.

За словами дослідника Хосе Мендоса, підбираючи назву для нового виду, він постарався зробити так, щоб в ньому знайшло відображення і його любов до циклу романів про Гаррі Поттера, і в той же час була віддана дань поваги першовідкривачу – Гаррі Конлі, який “мав приголомшливі здатності робити рідкісні і цікаві знахідки, як ніби він вдавався до допомоги магії”.

Як повідомлялося, створені ГМ-комари, які будуть боротися з вірусом Зіка на Кайманових островах. 

Також ГМ-мишей вчать шукати міни для искать мины для знешкодження.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>