Кучма про Трампа, вибори і якості президента

Другий президент України Леонід Кучма вважає, що президентові Сполучених Штатів Дональду Трампу варто вибачитися перед Україною через невиконання Будапештського меморандуму та більше допомагати країні. Про це екс-президент розповів в інтерв’ю Радіо Свобода під час зустрічі «Ялтинська економічна стратегія» (YES), що проходила в Києві. Він також поділився своїми враженнями від виступів Тимошенко, Гриценка та Вакарчука.

Як Вам цьогорічний форум YES?

– Мені подобається. Я переконаний, що з кожним роком вона набирає обертів в позитивному плані. Бо присутні тут несуть знання ситуації в Україні і світі, а головне, яким шляхом далі розвиватися Україні.

В одній панелі разом виступали Тимошенко, Гриценко та Вакарчук. Що скажете про їхні заяви? Чи бачите серед них гідних кандидатів?

– Не мені давати оцінку цим кандидатам. Кожен має право піти на вибори. Тим більше, ми чітко знаємо, що і Юлія Володимирівна і Гриценко обов’язково підуть на вибори. Хай поборються. Навіть Вакарчук. Відчувається, що в нього стільки енергії, що він не знає, в якій бік її направити: чи залишатися в шоу-бізнесі чи віддати в політику. Але йому занадто складно.

А як Ви гадаєте, куди йому краще енергію направити?

Це його право. Від початку до самого завершення його виступу у мене склалося переконання, що він обов’язково піде на вибори. А там життя покаже.

Яким би Ви хотіли бачити наступного президента, з якими якостями?

Головне, щоб він був діловою людиною, щоб в нього в голові було менше політики, а більше конкретики. Бо сьогодні одна політика, а економіка стоїть. На ці проблеми треба звернути увагу. Село ще, металургія трошки допомагають, а всього іншого нема. Завдання майбутнього президента в першу чергу звернути увагу на це. Я не кажу вже про питання Донбасу – це також першочергове питання. Якщо не буде потужної економіки, то ми нікому не потрібні, ми будемо розмінною монетою між Заходом і Росією.

А зараз є хтось, хто має якості необхідні наступному президенту?

– Ну, скільки нас, за 30 мільйонів залишилося. Напевно, є.

Кучма порадив Трампу вибачитися перед Україною


No media source now available

​–Тема цьогорічної конференції – «Майбутнє всього». Яким Ви бачите майбутнє України?

– Коли Юлія Володимирівна розпочала згадувати Будапештський формат, то мені хотілося поставити і їй і всім іншим, в тому числі Гриценку, одне питання. Нас тоді обманули, ядерний клуб обманув Україну. Гарантій безпеки і територіальної цілісності нема. Так я хотів запитати в них, що Ви порадите Трампу сьогодні, у якого головний пріоритет зовнішньої політики позбавлення Північної Кореї ядерної зброї? Якщо Україну обманули, то Північна Корея без ядерної зброї взагалі нічого не варта. Яку пораду хотіли б дати в цьому плані Трампу? Головне, треба повернутись до України і сказати: «Вибачте, я готовий більш активно допомагати Україні в цій проблемі, яка сьогодні є страшною».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>