Кібератака охопила світ: вірусом заражені комп'ютери і в Україні – Avast

Співробітник компанії Avast (розробляє однойменний антивірус) Якуб Кроустек повідомляє, що комп’ютерним вірусом, який хоче викуп, заражені як мінімум 36 тисяч комп’ютерів.

Про це він повідомив у власному Twitter.

За його словами, вірус атакував комп’ютери в Росії, Україні та на Тайвані.

Хакерська програма блокує ПК і вимагає викуп у біткоїнах в обмін на дешифрування файлів.

В установ є тільки три дні, щоб відправити компенсацію хакерам. Після цього комп’ютери “поставлять на лічильник”: ціна за повернення файлів зросте вдвічі. А якщо жертви хакерської атаки не заплатять протягом семи днів, то втратять своєї файли назавжди.

Вирус, який атакував лікарні і телекомунікаційні компанії по всьому світу, дістався і до РФ. Про це “Варламов.ру” повідомили кілька джерел, знайомих з ситуацією.

Вірус вразив внутрішню комп’ютерну систему МВС Росії, вражені комп’ютери з’явилися відразу в декількох регіонах країни.

Вперше він з’явився в лютому 2017 року, але був оновлений і тепер виглядає інакше, ніж попередні версії.

Вірус виявлений у Липецькій, Пензенської, Калузькій областях РФ.

Пізніше стало відомо, що російська компанія “Мегафон” зазнала хакерської атаки. Про це “Медузі” анонімно повідомили кілька співробітників компанії. У прес-службі “Мегафона” виданню розповіли, що пізніше прокоментують повідомлення про атаки.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>