Ківу виключили з лав Соцпартії і позбавили статусу "голови"

Голову “Соціалістичної партії України (СПУ) Іллю Ківу виключили з партії і позбавили посади, повідомляє “УНІАН“.

Відповідне рішення ухвалене у суботу, 27 січня, під час спільного засідання політради та центральної контрольної комісії СПУ. Наголошується на тому, що це рішення було прийнято одноголосно.

За словами лідера партії Петра Устенка, сьогоднішнє позачергове засідання було ініційоване у зв’язку зі “спробою рейдерського захоплення партії”.

“Ми планували взяти участь у масштабному об’єднавчому з’їзді соціалістів і соціал-демократів, вирішили провести переговори про співпрацю з іншими партіями, які є учасниками цього зібрання: “Соціал-демократичною партією”, СДП Капліна, “Партією пенсіонерів”, “Робочою партією””, – розповів Устенко.

Однак, за його словами, щоб “зірвати процес об’єднання лівих”, у середу, 24 січня, з реєстру були прибрані всі згадки про керівництві СПУ, а також змінено склад політради.

“Щоб зірвати цей процес об’єднання лівих, 24 січня ввечері чиновники Мін’юсту сфальсифікували документи і викинули з реєстру все керівництво СПУ на чолі з лідером партії Петром Устенком і підмінили склад політради, змінили структуру політради партії в цілому, змінили структуру органів і статут СПУ. Вони вирішили ввести в СПУ праворадикалів. Вони здійснили спробу рейдерського захоплення політсили”, – зазначив він.

Устенко також вважає, що розслідуванням “злому державно реєстру та внесенням завідомо неправдивих даних” повинна зайнятися Служба безпеки України.

“У відповідності зі статутними документами СПУ, голова СПУ не є керівником СПУ, не має права підпису на документах політсили, не є членом політвиконкому та політради партії, не має права голосу на засіданнях, а лише має право в майбутньому очолити фракцію у ВР (Верховній Раді – ред.) і від її імені подавати СПУ в органах влади”, – роз’яснив Петро Устенко.

І додав, що після обрання Ківи на пост голови партії, він не виконав жодного взятого на себе зобов’язання.

“Ківа спробував у рейдерський спосіб захопити партію і зробити її інструментом розбрату лівого поля. Він працює проти політичної сили, тому перебування його в лавах Соцпартії є неможливим”, – підкреслив політик.

Крім того, під час засідання делегати доручили лідеру СПУ Петру Устенку та голові ЦКК звернутися до Національного антикорупційного бюро (НАБУ), СБУ, Національного агентства з питань протидії корупції (НАЗК) і Міністерства юстиції. Вони вимагають “запобігти рейдерському захопленню СПУ та притягнути до кримінальної відповідальності осіб, які, за словами лідера СПУ Устенка, внесли до Держреєстру завідомо недостовірні дані щодо керівного складу статутних органів СПУ”.

Також під час засідання було прийнято рішення провести переговори щодо об’єднання лівих сил.

Як повідомлялося раніше, у липні 2017 року радник міністра внутрішніх справ Ілля Ківа заявив про рішення очолити “Соціалістичну партію України”. У СПУ назвали дії Ківи спробою рейдерського захоплення партії під керівництвом голови МВС.

1 жовтня Всеукраїнським з’їздом соціалістів, соціал-демократів та профспілок головою “Соціалістичної партії України” обрано члена парламентської фракції “Блок Петра Порошенка”, лідера Соціал-демократичної партії (СДП) Сергія Капліна.

З 1991 по 2012 роки Соцпартію очолював Олександр Мороз, потім по черзі змінювали Павло Устенко, Микола Рудьковський та Микола Садовий.

У вересні 2016 року “Партія простих людей”, яку очолює народний депутат від БПП, колишній член партії “Удар” Сергій Каплін, була перейменована на “Соціал-демократичну партію”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>