Лавров виключив можливість поступок для повернення Росії в ПАРЄ

Керівник німецької делегації в ПАРЄ Андреас Нік запитав, який внесок готова зробити РФ, щоб повернутись на засідання Асамблеї. На це Лавров відповів: “Ви серйозно?”, що викликало сміх у залі, пише “Європейська правда”.

“Агресивна антиросійська меншість намагається зробити так, щоб усі інші сторони підкорялися її лінії. Ми знаємо, про кого йдеться”, – сказав глава МЗС РФ. При цьому Лавров звинуватив Велику Британію у прагненні нав’язати іншим 27-членам блоку політику санкцій щодо РФ. 

Лавров також підтвердив, що Росія припинила сплату всього свого внеску до бюджету Ради Європи доти, доки з неї не будуть зняті санкцій у Асамлеї, яка є одним з органів РЄ.  “Ми платили внески навіть попри те, що позбавлені права голосу, і ми попередили, що це не може продовжуватися вічно”, – нагадав глава МЗС РФ.

Лавров додав, що сподівається на повернення РФ до ПАРЄ, і висловив готовність до діалогу після того. “Ми готові обговорювати, Крим, Україну, міграційну кризу”, – сказав він.

Нагадаємо, 21 листопада Постійний комітет Парламентської асамблеї Ради Європи отримав запит про проведення не запланованих дебатів про зняття санкцій з РФ і відновлення її участі в роботі асамблеї.

30 червня Росія офіційно зупинила платежі до Ради Європи і поставила під сумнів майбутні відносини із РЄ через “глибоку кризу в ПАРЄ”. В МЗС РФ стверджують, що з того часу, як проти російської делегації в асамблеї були введені санкції через незаконну анексію Криму, “ситуація в ПАРЄ лише деградує”.

У свою чергу генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд виступив за повернення РФ до ПАРЄ без виконання резолюцій. Якщо це відбудеться, то українській делегації там більше нема чого робити.

Зазначимо, уряд Німеччини підтримує зусилля генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда у питанні участі Росії в ПАРЄ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>