Леонід Ємець про НАТО: Альтернативи для нас як для країни, яка …

Щоб зняти предмет маніпуляцій та раз і назавжди сказати, що Україна висловилася, українці висловилися за те, щоб бути членом НАТО, референдум провести треба.

Про це у програмі “Нейтральна територія” заявив народний депутат, фракція “Народний фронт” Леонід Ємець.

“По НАТО. Я думаю, тут альтернативи для нас як для країни, яка має сьогодні війну з Росією, просто немає. Ми маємо прагнути бути членом НАТО, тому що це є питання нашої національної безпеки. Україна, якщо вона прагне бути членом НАТО – це означає, що ми піднімаємо обороноздатність нашої країни зсередини. Тільки тоді можна взагалі реально говорити про вступ до НАТО.

Крім того, Леонід Ємець зазначив, що нині йдеться швидше про європейську інтеграцію. “Тому що європейський рівень захисту прав людини – це те, що має бути теж прагненням для України. Але коли ми говоримо про НАТО, то ми говоримо саме про військовий альянс. Тому зрозуміло, що не можна бути в країні НАТО, не маючи той рівень захисту прав людини, але це не є лише ті питання, які треба досягнути Україні. Навіть якщо ми будемо країною розвиненої демократії, для того щоб стати членом НАТО, нам треба належну інфраструктуру військову мати. І ніхто нас не візьме до НАТО і ЄС, якщо ми не подолаємо корупцію. Але корупція – це наш внутрішній ворог. У нас є ще ворог зовнішній – РФ. Але я не думаю, що сьогодні ми реально можемо стати членом НАТО, маючи військовий конфлікт з Росією. Тому що НАТО нас просто не візьме до себе, розуміючи наслідки”, – сказав він.

Також парламентарій наголосив, що референдум потрібен хоча б з тієї причини, що знімається питання: чи Україна прагне бути членом НАТО і ЄС. “Чи, як це зараз заявляють якісь недобитки режиму Януковича, які починають розповідати про те, що українці мають цікавитися хлібом насущним, а не якими матеріями національної безпеки. І, мовляв, якщо ми просто підемо і здамося Росії – це теж буде елемент національної безпеки. Ці речі є предметом маніпуляцій, в тому числі і нашим зовнішнім ворогом, Росією, через їхніх апологетів, через їхню п’яту колону. В парламенті є п’ята колона. Це фракція “Єдиної Росії”, окрема така, локальна групка у нас в парламенті. Медіа є у нас, телеканали, які напряму працюють на Росію. Крім політиків і журналістів, є п’ята колона. І вони маніпулюють постійно цим предметом”, – зазначив депутат.

“Щоб зняти цей предмет маніпуляцій та раз і назавжди сказати, що Україна висловилася, українці висловилися за те, щоб бути членом НАТО, – я вважаю, референдум провести треба. Єдине, що тут дуже важливо, за яким законом ми будемо проводити референдум. Той закон, який діє на сьогодні, – це є той закон, який не може забезпечити прозорість процесу референдуму і відповідність результату. Тому що це приймалося Медведчуком і Януковичем, для того щоб мати контрольований процес референдуму”, – наголосив Ємець.

Нагадаємо, Петро Порошенко 1 грудня анонсував проведення референдумів за вступ до НАТО та ЄС.

Також слідкуйте за “Прямим” у FacebookTwitter Telegram та Instagram.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>