Лукашенко: Білорусь готова включитися в конфлікт на Донбасі, це болюче питання і для нас

Білорусь готова сприяти розв’язанню ситуації на сході України. Про це заявив Олександр Лукашенко на форумі регіонів України та Білорусі в Гомелі. Президент Білорусі зазначив: події в ОРДЛО є болючим питанням і для білоруського народу. Тому Мінськ готовий допомагати заради миру, передає “5 канал”.

Однак діятиме – лише в рамках домовленостей між Україною та Росією. Водночас чільник Білорусі жартома запевнив Київ: у гості до українців білоруси прийдуть лише на комбайнах і тракторах, а не на танках.

“Це болюче питання і для Білорусі. І дуже важливе для мене особисто, тому що Україна не чужа для мене… Ми готові включитися в цей конфлікт. Включитися там, де складно, і де немає довіри. Ми готові заради миру”, – заявив він.

І додав: “Ми не напрошуємося до будь-кого на роль миротворця. Або посередника. Я це ненавиджу. Ми будемо діяти в розрізі домовленостей двох держав, щоб на цій багатостраждальній землі, на сході України, був мир”.

Зі свого боку Президент України подякував північному сусіду за його роль в сучасній українсько-російській війні. Наголосив: Білорусь є давнім другом України. І свого часу саме Мінськ став майданчиком для мирних переговорів та укладення важливих міжнародних угод.

Петро Порошенко вкотре закликав Росію припинити війну та забрати свої війська з території України: “Мінські домовленості увійшли в документи Радбезу ООН. І чого зараз вимагає увесь світ? Виконання Мінських домовленостей. І в чому полягають Мінські домовленості? Це дуже просто: благаємо, приберіть свої війська, Росія, з нашої території”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>