Лукашенко готовий помилувати журналіста Шаройка, якщо в Україні звільнять білоруса Політику

Лукашенко готовий помилувати журналіста Шаройка, якщо в Україні звільнять білоруса Політику

Про це він заявив 26 вересня на зустрічі з представниками українських ЗМІ,  повідомляє видання «Белта».

За словами Олександра Лукашенка, він домовлявся про помилування з п’ятим президентом України Петром Порошенком, але справа так і не просунулася. Він розповів, що показував пану Порошенку документи щодо Павла Шаройка: відео та аудіозаписи.

«Звання його – полковник, – розповів глава держави. – Я Петру Порошенко кажу: “Слухай, що ти хочеш про нас знати? Я тобі все сам розповім-покажу, документи передам. Навіщо ховатися в посольстві? Це ж негативно впливає на наші відносини”».

Пан Лукашенко сказав, що з Павла Шаройка не вибивали свідчення. Президент Білорусі хотів, щоб українська сторона показала свої матеріали, які свідчать про протиправні дії і шпигунство на території України Юрія Політики.

«Ми домовилися з Порошенком: ви хочете засудити Політику, засудите його (у вас суд, особливо зараз, незалежний, на нього не можна натиснути), а ми осудом Шаройко. Ну і не будемо … Шкода людей. Про обмін мова не йде. Я відразу ж помилую цю людину. Все. Домовилися. Ми передали справу до суду, засудили його. Я готовий його помилувати. Порошенко пообіцяв – нічого не зробив. Навіть в суд не направив матеріали, тому що їх немає», – сказав пан Лукашенко.

Олександр Лукашенко зазначив, що Павло Шаройко живе в Білорусі, як на курорті. Він особисто дав розпорядження не ображати журналіста і щоб йому донесли позицію Петра Порошенка.

Пан Лукашенко готовий виконати свої обіцянки, якщо українська сторона виконає свої, і «тихо та спокійно вирішити це питання».

Відповідаючи на питання, чи можливо це зробити до зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським у Житомирі, Олександр Лукашенко сказав: «Та хоч завтра, але ви не встигнете. Ви ж хочете Політику повести в суд».

Павло Шаройко  з 2011 року працює у Білорусі, тоді він очолював корпункт інформаційного агенства УНІАН. З січня 2015 року він співпрацює з «Українським радіо». З січня 2016 році офіційно працює штаті УР на посаді власного кореспондента у Білорусі. 

Його затримали  25 жовтня 2017 року. Верховний суд Білорусі засудив його на більше восьми років позбавлення волі.

Відносно Павла Шаройко порушено кримінальну справу за ст. 358 КК Білорусі (шпигунство). Санкції статті передбачають позбавлення волі на строк від 7 до 15 років.

Головне управління розвідки Міністерства оборони України спростувало заяву КДБ Білорусі щодо причетності Павла Шаройка до створення агентурної мережі та ведення розвідувальної діяльності на території Республіки Білорусь.

У жовтні 2018 року стало відомо, що у Білорусі розглядають питання про помилування Павла Шаройка.

У червні 2019 року стало відомо, що Павло Шаройко подав прохання про помилування. Це питання відклали «до настання певних умов»

Додамо, громадянин Білорусі Юрій Політика, якого в Чернігові судять за шпигунство, сподівається на обмін із засудженим кореспондентом «Українського радіо» у Білорусі Павлом Шаройком, якого теж звинуватили за шпигунство.

Юрій Політика був затриманий 16 червня 2017 року на кордоні України при виїзді в Білорусь. СБУ звинувачує його в передачі секретних даних іноземній державі, які стосуються подій в АТО та Збройних сил України. 

Фото з Facebook-сторінки Павла Шаройка

Please capacitate JavaScript to perspective a comments powered by Disqus.
comments powered by Disqus

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>