Луценко: конфісковані кошти Януковича і його оточення перерахують Держказаначейству до 29 квітня

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявляє, що конфісковані судом близько 1,5 мільярда доларів колишнього президента Віктора Януковича і його оточення будуть перераховані на рахунки Державного казначейства до 29 квітня.

«Не менше 1,5 мільярда доларів, що приблизно дорівнює 40 мільярдам гривень – зараз відбуваються фінансові операції з їх перерахування до Державного казначейства. Чому ця процедура йде так довго? Тому що йдеться про близько сотні рахунків, на яких члени злочинного угруповання Януковича розміщали цінні папери. Ця операція буде, безумовно, закінчена сьогодні», – сказав він на прес-конференції в Києві.

За словами Луценка, рішення про конфіскацію цих коштів ухвалив суд у Краматорську, воно вступило в дію.

«Тому що справа за статтею 255 (створення злочинної організації) була порушена прокурором сил АТО. Як ви знаєте, сили АТО розташовані в місті Краматорську…», – пояснив він, чому цей суд ухвалював відповідне рішення.

Раніше сьогодні генпрокурор і секретар РНБО повідомили, що державний «Ощадбанк» розпочав процедуру спецконфіскації грошей на суму близько 1,5 мільярда доларів, які належали колишньому президентові України Віктору Януковичу та його оточенню.

Питання про повернення конфіскованих коштів у бюджет обговорюється з 2014 року. Антикорупційні активісти раніше заявили, що за 2015–2016 роки до державного бюджету вдалося повернути 1% від запланованої суми активів, привласнених корупційними методами.

Янукович утік із України в лютому 2014 року після масових розстрілів учасників протестів на майдані Незалежності в Києві.

Янукович є фігурантом кількох кримінальних справ, зокрема щодо перевищення ним повноважень від листопада 2013 року до лютого 2014 року і за масові вбивства активістів Майдану, а також за фактом захоплення Януковичем державної влади в 2010 році.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>