Луценко пообіцяв уже у п'ятницю просити суд арештувати Добкіна

Генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що Генеральна прокуратура України має намір уже у п’ятницю просити суд обрати для народного депутата Михайла Добкіна (фракція «Опозиційний блок»), позбавленого недоторканності, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Він висловив сподівання, що суд задовольнить це прохання ще того ж дня.

Як сказав Луценко журналістам у Верховній Раді, при цьому суд мав би призначити для Добкіна заставу, щоб він міг уникнути перебування за ґратами.

Луценко також повідомляв, що викликає Добкіна до ГПУ на п’ятницю о 14-й годині.


Генпрокуратура має намір уже у п’ятницю просити суд обрати для Михайла Добкіна запобіжний захід – Луценко

Embed code

Copy and pulp a hide formula below. The formula changes formed on your selection.

The formula has been copied to your clipboard.

Video size

Share this video

Сам Добкін заявив журналістам, що прийде до ГПУ зі своїми адвокатами. За його словами, він не збирається лягати в лікарню і піде «туди, куди його хочуть відправити».


Я піду туди, куди вони хочуть мене відправити – Добкін

Embed code

Copy and pulp a hide formula below. The formula changes formed on your selection.

The formula has been copied to your clipboard.

Video size

Share this video

Раніше в четвер Верховна Рада України задовольнила всі три подання Генеральної прокуратури України щодо позбавлення недоторканності народного депутата Михайла Добкіна, давши згоду на його притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт. Перше подання підтримали 288 депутатів, друге 250 і третє 242.

Генпрокурор Юрій Луценко, обґрунтовуючи в парламенті ці подання, заявив, що Михайло Добкін, який свого часу очолював Харківську міськраду, «умисно діяв за попередньою змовою з групою осіб, зловживаючи своїм службовим становищем голови Харківської міської ради в інтересах третіх осіб», і «скоїв кримінальний злочин». За словами Луценка, попереднє розслідування щодо Добкіна «з питань земельної афери» триває.

У середу комітет Верховної Ради України з питань регламенту визнав достатньо обґрунтованим подання Генпрокуратури на надання на притягнення до кримінальної відповідальності Добкіна. Водночас комітет заявив тоді, що вважає недостатньо обґрунтованими, але законними подання щодо затримання і арешту Добкіна. Сам депутат тоді заявив про політичне, як він вважає, підґрунтя звинувачень стосовно нього. При цьому він додав, що у Верховній Раді голосуватиме за зняття депутатської недоторканності з себе.

ГПУ звинувачує Добкіна в тому, що він діяв «в інтересах голови ОК «Житлобуд-1», сприяв в реалізації злочинного умислу щодо заволодіння земельними ділянками на території Харкова шляхом обману». За версією силовиків, зі власності територіальної громади Харкова «незаконно вибули земельні ділянки загальною площею 61,2 гектара, заподіяні збитки у розмірі 178 624 598 гривень».

Михайло Добкін від 2006 до 2010 року обіймав посаду міського голови Харкова, а від 2010 по 2014 рік очолював Харківську облдержадміністрацію.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>