Львівський міський голова привітав суперницю Музичук із 22-річчям

Китайська шахістка, учасниця Чемпіонату світу з шахів серед жінок, який стартує у Львові 1 березня,  Хоу Іфань приїхала до міста кілька днів тому. Сьогодні, 27 лютого, їй виповнилося 22 роки  

Це перший візит титулованої спортсменки в  Україну. Розповідає, що святкуватиме день народження вже після турніру. Наразі ж інтенсивно готується до чемпіонату. При тому знаходить час і на відпочинок, зокрема – прогулянки містом: «Я чула про те, що Львів має дуже багату історію, і це видно по давній архітектурі».

Згідно з повідомленням ЛМР, Хоу Іфань вподобала шахи ще у трирічному віці. А вже через два роки батько почав оплачувати для неї тренера – міжнародного майстра Тонга Юанмінга.

2004-го  Хоу присвоїли звання майстра ФІДЕ серед жінок, 2007-го – гросмейстера серед жінок, 2008-го – міжнародного майстра.

У 2010-го, у 16-річному віці, здобувши перемогу на Чемпіонаті світу серед жінок у Туреччині, китаянка стала наймолодшою в історії чемпіонкою світу з шахів серед чоловіків та жінок.

Не брала участі у Чемпіонаті світу з шахів серед жінок у 2015 році та поступилась чемпіонським титулом львів’янці Марії Музичук. Однак, здобувши перемогу на Гран-Прі серед жінок 2013-2014, отримала також право на участь у Матчі за звання чемпіонки світу проти Музичук.

Знамениту гостю з уродинами привітав мер Львова Андрій Садовий – вручив монету із зображенням Короля Данила Галицького та львівські солодощі.

Додамо, що матч за звання чемпіонки світу з шахів серед жінок відбуватиметься у Палаці Потоцьких і триватиме до 18 березня.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото Олега КОХАНА

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>