«Люди дивно ставляться до нас», – волинський боєць про реалії в …

«Люди дивно ставляться до нас», – волинський боєць про реалії в …

Боєць з Волині, який прибув зі сходу України, розповів, що відбувається на території, яку він захищав.

До громадської організації «Фундація розвитку громад» звернувся луцький боєць Сергій, який прибув із Луганщини та знов збирається на передову. Він попросив волонтерів забезпечити його теплим одягом та розповів, що відбувалося на території, яку він захищав, – повідомили у фундації.

Сергій із своїм батальйоном перебували у місті Попасна (районний центр у Луганській області) та охороняли там блокпост на в’їзді до Первомайська. Попасна ще вважається підконтрольною Україні територією, але у сусідньому Первомайську вже засіли сепаратисти із так званої ЛНР.

«У місті Попасна, де є українська армія, працюють банки, магазини, там є продукти та нормальне життя. Люди із Первомайська та Стаханова переоформлюють свою пенсії та отримають їх у місті Попасна. Також туди люди їздять за продуктами, ліками тощо», – розказує Сергій.

За його словами, Первомайськ розбитий повністю. Від міста не залишилось вже нічого живого. Розбиті житлові будинки, магазини, ринок, автостанція, аптеки – там нічого не працює. У невеличкому місті, що колись було спокійним та живим, непошкодженою залишилась лише одна дев’ятиповерхівка. Сепаратисти з Первомайська обстрілюють з «Градів» Попасну, через що місто зазнало багато пошкоджень. Є вбиті та поранені. Люди перелякані сидять у підвалах, а сміливіші виїжджають з міста.

Щодо людей, які живуть там, Сергій розказав не дуже приємні речі. Не дивлячись на те, що завдяки українській армії у місті є якесь життя, люди поводять себе із нею не дуже привітно. Мешканці міста зазомбовані російською пропагандою вірять в те, що це українська армія та добровольчі батальйони обстрілюють їх будинки.

«Люди дивно ставляться до нас… відводять очі. Деякі із них підходять та питаються, коли все це скінчиться, наче ми в цьому винні. Питаються, що ми тут робимо й чому не залишимо їх у спокої. Вони вірять в те, що ми самі обстрілюємо їх місто та свої блокпости. Дуже важко спілкуватись з цими людьми», – каже Сергій.

Також Сергій говорить, що в його батальйоні були два хлопці з Луганщини (з Луганська та Лисичанська), котрі дуже патріотично налаштовані та здатні захищати свою землю. Проте прогнози бійця не дуже втішні. Сергій говорить, що без підтримки держави українські військові навряд чи довго зможуть утримувати місто.

«Думаю, взимку Попасну усе одно захоплять. Наші там довго не протримаються. Ми радили людям, що живуть там, виїжджати з міста, бо нічого доброго там не буде, але їх майже неможливо вмовити», – говорить Сергій.

Волонтери ВОГО «Фундація розвитку громад» зібрали та передали Сергієві речі, які йому були потрібні: теплий бушлат, теплі берци, рукавиці тактичні, теплі кофти, светри, шкарпетки, термос. Вже на цьому тижні боєць знову вирушає на Схід.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>