Люди не знали, що їдуть з Прип’яті назавжди. Кравчук розповів, що насправді відбувалося після вибуху на ЧАЕС

Після вибуху реактора на Чорнобильській АЕС, людям брехали, що відбувається насправді. Про це в ефірі “Право на владу” розповів перший президент України Леонід Кравчук.

За його словами, абсолютно все будувалося на брехні. “Головне було не те, як робити, а те – як подивляться на те, зо ми робимо. І особливо на Заході […] Все було сфокусовано на тому, як про нас подумають”, – зазначив він.

Як згадує Кравчук, перед партійними чиновниками і ЦК Компартії України стояло одне завдання – не  спричинити паніки, і дозовано повідомляти людям лише те, “що потрібно знати”.

Наприклад, коли відбувалася евакуація Прип’яті, люди не знали, що їдуть назавжди. “Я вже 27 квітня був у Прип’яті. Було там чотири людини: Плющев Іван Степанович, секретар компартії України [Володимир Антонович] Івашко, був я – завідуючий відділом і [Олександр Іванович] Сердюк  – завідуючий відділом науки. Ми бачили, як евакуювали Прип’ять. Ви собі уявити не можете. Погода красивенна, люди вийшли з баянами, дівчата співають, хлопці грають… Їм брехали, що вони їдуть тільки на один чи два дні, що вони повернуться сюди, а всі знали, що вони не повернуться”, – згадує Кравчук.

Перший президент також зізнається, що сам не знав про радіацію, оскільки офіційно було відомо тільки про пожежу. “Ми від ЦК їхали, в нас не було дозиметрів, ми не знали що це радіація, нам весь час говорили, що це пожежа. Але неофіційна інформація завжди ходила по кругу і ми вже знали через Москву, що це вибух і що люди в Прип’ять не повернуться”, – розповідає Кравчук.

Він також зазначив, що були готові до евакуації Києва, хоч мало хто про це взагалі знає.  “Давайте подумаємо, мільйон з чимось населення, і якщо цей мільйон з Києва почне рухатися, залишати квартири і все інше [..] Вагони були підготовлені, поїзди були підготовлені до можливої евакуації Києва. Цього також ніхто точно не знає, але вони були”, – каже перший президент.

Кравчук також наголосив що, ЦК Компартії України вимушена була підтримувати брехню. “Ми повинні були доносити правду партії, ідеологічно обробляти людей, щоби вони думали й діяли правильно – на брехні. Тому ЦК Компартії України також скрізь цю брехню підтримували”, – зазначив Кравчук.  

Нагадаємо, телеканал “1+1″ показав сенсаційну прем’єру – серіал “Чорнобиль” про українську трагедію, яка сколихнула світ. Перша серія вийшла в ефір у вівторок, 18 червня.


ВідеоЧому прототипи героїв американського “Чорнобиля” не вдоволені серіалом

Більшість героїв мінісеріалу “Чорнобиль”, який нині б’є рекорди переглядів у всьому світі, зокрема, і в українському ефірі на 1+1, нині живуть в Києві. Вони всі не молоді і нині дуже обурені американським кіно про їхнє життя. Автори серіалу вже заявили, повної документалістики не буде – фільм художній. Тож, що саме не подобається прототипам героїв – ТСН розкаже.    

Чому прототипи героїв американського Чорнобиля не вдоволені серіалом

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>